Feyzioğlu: Evlatlar, siyasilerin sözlü istismarına maruz kaldı

TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Kayseri Barosu’nda avukatlarla bir araya geldi. Feyzioğlu, Karaman’da bugün ilk duruşması görülen cinsel istismar olayı ile ilgili olarak, "Çocukları cinsel istismardan...

Haberler 20.04.2016, 16:37
Feyzioğlu: Evlatlar, siyasilerin sözlü istismarına maruz kaldı
TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Kayseri Barosu’nda avukatlarla bir araya geldi. Feyzioğlu, Karaman’da bugün ilk duruşması görülen cinsel istismar olayı ile ilgili olarak, "Çocukları cinsel istismardan kurtaralım derken evlatlar, siyasilerin sözlü istismarına maruz kaldı” dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) tarafından düzenlenecek olan 'Ulusal Egemenlik Hukuk ve Demokrasi' konulu konferansa katılmak için Kayseri’ye gelen ve baroda avukatlarla bir araya gelen Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, konuşmasına başlamadan önce medya mensuplarının sorularını aldı. Bir gazetecinin ‘Demokrat Parti’den aday olacağınız söyleniyor’ sorusuna Feyzioğlu, “Yalan efendim” dedi.

Bugün Karaman’da görülen taciz olayıyla ilgili soruyu yanıtlayan Feyzioğlu, “Karaman meselesi çok ciddi arkadaşlar. Karaman’da o çocukların hayatları üzerinden siyasi rant penceresi ile bakılamaz. Böyle bir yaklaşımı şiddetle reddediyorum. Çocukların geleceklerini ve benzer durumda olması mümkün olan belki binlerce çocuğa ne yapılacağını biz konuşmuyoruz. Yerine altına yattı, üstüne yattı, önüne yattı, sapık, cinsi sapık diye ağza alınmayacak lafları konuşuyoruz. Ben utanıyorum. Yani çocukları cinsel istismardan kurtaralım derken evlatlar, siyasilerin sözlü istismarına maruz kaldı. RTÜK televizyonda kötü sözleri bipliyor ya, vallahi Salı günleri meclis kürsüsünü RTÜK bipleme mecburiyeti getirse 2 cümle 5 bip geçecek. Ne dediklerini anlamayacağız. Zaten siyasilerin ne dediklerini ben anlamıyorum. Hiç olmazsa salonda bip sesi duyacağız. Çok yanlış” ifadelerini kullandı.

TBB Başkanı Feyzioğlu şunları söyledi: “Karaman’da Cumhuriyet Savcısı büyük bir titizlikle olaya girmiştir. O sırada Başsavcının görevden alındığı gibi balon haberler yapıldı. Derhal Karaman Baro Başkanımızı aradım. Oktay beye işin aslını sordum. ‘Başkanım hiç öyle şey olur mu?’ dedi. Büyük bir ciddiyetle ve kararlılıkla Başsavcı işin üstüne gidiyor. Karaman’ı her gün karşılıklı istişare ettik. Ailelerden 5'i çocuklarının vekaletlerini Baro Başkanımıza verdiler. Çünkü işin siyasete karıştırılmasını istemiyorlar. Herhangi bir siyasi partinin bu olayı malzeme yapmasını istemiyorlardı. Bu sebeple çok doğaldır. Baro Başkanına gidip ‘bizi koru’ dediler. Biz de bu olayda Barolar Birliği olarak Karaman Barosu’nun arkasında durduk. Biz televizyonlara çıkıp polemik açıklamalar yapmadık. Çünkü burada çocuklar söz konusu. Bari çocuklar söz konusu olduğunda biraz düzgün davranın.”

Karaman davasında bugün karar çıkabileceğini belinten Feyzioğlu, “Cezasının ispatlandığında en ağırının çıkmasını arzu ediyorum. Devlet, kontrolü elinde yurtlar yapması lazım. 10 küçük çocuğu bir ablanın ya da ağabeyin gözetimine koyarsanız o çocukların ruh sağlıklarını, cinsel bütünlüklerini, yaşam haklarını bir kişinin insafına bırakmış olursunuz. Bu gibi durumlarda siyasi görüş olmaz. Sorun gayet açıktır. Türkiye’de evlatlarımızın devlet gözetiminde yurtlarda barınması lazımdır” diye konuştu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@