FETÖ/PDY soruşturmasında Aliye Boydak ile 8 kişi tutuklandı

KAYSERİ'de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan, FETÖ örgütünün Kayseri'deki imam ve ablaları olduğu ileri sürülen 15 kişiden, aralarında Boydak Holding yönetim kurulu üyesi Şükrü Boydak'ın eşi Aliye Boydak'ın da...

Haberler 28.07.2016, 14:36 28.07.2016, 23:34
FETÖ/PDY soruşturmasında Aliye Boydak ile 8 kişi tutuklandı
KAYSERİ'de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan, FETÖ örgütünün Kayseri'deki imam ve ablaları olduğu ileri sürülen 15 kişiden, aralarında Boydak Holding yönetim kurulu üyesi Şükrü Boydak'ın eşi Aliye Boydak'ın da bulunduğu 9 kişi tutuklandı.

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince salı günü gözaltına alınan FETÖ örgütünün ablalarından oldukları iddia edilen Aliye Boydak ve İlknur Özü ile FETÖ'cü okullarda görev yapan ve örgütün imamları oldukları, bölge toplantıları düzenledikleri ve örgüte finans sağladıkları iddia edilen 13 kişi sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Savcılıkta işlemlerin ardından tutuklama istemiyle mahkemeye çıkarılan şüphelilerden Aliye Boydak ile Ali Koç, Halit Şeker, Mehmet Yıldız, Bilal Karakuş, Yasin İpek, Yunus Bozkurt, Zafer Çetin ve Mahmut Yönen tutuklandı. İlknur Özü ile Abdullah Cihan, İlhan Coşkun, Ömer Armutoğlu, Tekin Baydemir ve Murat Temiz yurt dışına çıkış yasağı konularak adli kontrol koşuluyla serbest bırakıldı.

Bu arada FETÖ/PDY soruşturmasında aralarında önceki dönemlerde Kayseri Emniyet Müdürlüğü'nde, müdür yardımcısı ve şube müdürü olarak görev yapan üst düzey polis yetkililerinin de yer aldığı 38 emniyet mensubuyla ilgili işlemler de devam ediyor. Şüphelilerden firarda olan 7 kişi dışındakilerin sorgularının sürdüğü ve yarın mahkemeye çıkarılmalarının beklendiği belirtildi.
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@