FETÖ'nün 7 imamı, 5 ilde operasyonla gözaltına alındı

GAZİANTEP merkezli olarak 5 ilde düzenlenen operasyonda FETÖ terör örgütünün Suriyeli sığınmacılar, istihbarat, maliye, milli eğitim, adliye, sağlık ve esnaflardan sorumlu 7 imamı gözaltına alındı.

Haberler 03.08.2016, 16:36 03.08.2016, 16:49
FETÖ'nün 7 imamı, 5 ilde operasyonla gözaltına alındı
GAZİANTEP, () - GAZİANTEP merkezli olarak 5 ilde düzenlenen operasyonda FETÖ terör örgütünün Suriyeli sığınmacılar, istihbarat, maliye, milli eğitim, adliye, sağlık ve esnaflardan sorumlu 7 imamı gözaltına alındı.

Gaziantep Valiliği, askeri darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturmalar başlatıldığını açıkladı. Açıklamada, son olarak örgütün Gaziantep İl Mütevellisinin üst düzey sorumlusu olan ve 7 grubun imamlığını yapan kişilere yönelik 5 ilde operasyon yapıldığı belirtilerek şöyle denildi:

"15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY (Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması) Silahlı Terör Örgütü mensuplarınca, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs suçlarından, ilimizde Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmalar devam etmektedir. İl Emniyet Müdürlüğümüzce elde edilen istihbari bilgiler doğrultusunda milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün Gaziantep İl Mütevellisinin üst düzey sorumlularına yönelik, Gaziantep merkezli 5 ilde yapılan eş zamanlı operasyonlarda Gaziantep İl Yapılanması FETÖ/PDY örgütü mensubu üst düzey sorumlulardan; Suriyeli Sığınmacılar ve Yabancı Öğrenciler İmamı B.Ö., Memurlar Sorumlusu Maliye İmamı Ö.B., Milli Eğitim Sorumlu İmamı A.T., Adliye İmamı H.B., İstihbarat - TEM İmamı M.H., Sağlık alanlarından sorumlu İmamı R.S., Esnaflardan sorumlu İmamı M.H. yakalanarak gözaltına alınmış olup, şüphelilerle ilgili tahkikat devam etmektedir."an polisin düzenlediği operasyonda sözde imamların ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ile şifreli olduğu belirtilen F serisi 1 dolarlık banknotlar ele geçirildi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@