FETÖ itirafçıları görevlerine geri mi döndü ?

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan bu iddianame AK Partili Mehmet Metiner ile İçişleri Bakanı Soylu arasında tartışmalara neden olan Soylu'nun "bir tek FETÖ'cüyü göreve getirmedim" sözleriyle ilgili yeni bir tartışma başlatacak.

Gündem 23.07.2020, 11:37 25.07.2020, 13:53
FETÖ itirafçıları görevlerine geri mi döndü ?

AK Partili Mehmet Metiner ile tartışan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun “Bir tek FETÖ'cüyü göreve getirmedim” sözleri, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın iddianamesi ile yeni bir boyut kazandı.

Sözcü gazetesinden Asuman Aranca'nın haberine göre 15 Temmuz sonrası haklarında FETÖ'den işlem yapılan bazı isimler halen mülki idare yöneticisi olarak görevini sürdürüyor.

– Yozgat Çayıralan Kaymakamı Ömer Faruk Yüce ve Çankırı Yapraklı Kaymakamı Yakup Ömeroğlu, darbe girişimi sonrası FETÖ'nün mülkiye imamı Yusuf Acar'ın itiraflarının ardından Tokat Başsavacılığı'na gidip itirafçı oldu.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA
FETÖ itirafçılarının yeniden göreve döndürüldüğü iddialarının yeniden kamuoyunda gündem olmasıyla birlikte İçişleri Bakanlığı'ndan bir açıklama daha yapıldı ve " Bugüne kadar hiçbir itirafçı, görevine iade edilmemiştir" denildi.

 Ömeroğlu, 2011'de Niğde'de kaymakamlık stajına başladığını, Mülkiye Müfettişi olarak bildiği Hasan isimli kişinin kendilerinden sorumlu olduğunu, himmet verdiğini itiraf etti. Yurtdışı staj döneminde 2 kez Fetullah Gülen'i ziyaret ettiğini anlattı.

Ömer Faruk Yüce de 2012'de İngiltere'ye yüksek lisans için gönderildiğini, burada FETÖ elebaşını ziyaret etmesi için yönlendirildiğini itiraf etti. Yüce, “Gülen'in evinde 3 gün kaldım” dedi. Her iki isim hakkında FETÖ üyesi oldukları gerekçesiyle dava açıldı. Ömeroğlu halen Ağrı Vali Yardımcısı, Yüce ise Derecik Kaymakamı.

– Şanlıurfa'nın Bozova Kaymakamı iken tutuklanan Hidayet Sarı, Sivas Suşehri Kaymakamı oldu.  

– FETÖ'den tutuklanan Iğdır Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen, önce İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği'ne, 14 Temmuz 2020 kararnamesi ile de Manisa Vali Yardımcılığı'na atandı.

– FETÖ'den tutuklanan Mardin Vali Yardımcısı Müfit Gültekin, 14 Temmuz 2020'de Osmaniye Vali Yardımcılığı'na atandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@