Fethullahçı' Polislere Pkk İşbirliği Suçlaması

NOEL Baba Barış Konseyi Başkanı Muammer Karabulut, Ankara'da 2010 yılında Türk İntikam Birliği Teşkilatı (TİBT) adıyla soruşturma yürüten Emniyet İstihbaratı ve Terörle Mücadele Şube'den sorumlu polisler hakkında, terör örgütüyle istihbarat paylaşma iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Haberler 06.10.2015, 11:19
Fethullahçı' Polislere Pkk İşbirliği Suçlaması
(DHA) - NOEL Baba Barış Konseyi Başkanı Muammer Karabulut, Ankara'da 2010 yılında Türk İntikam Birliği Teşkilatı (TİBT) adıyla soruşturma yürüten Emniyet İstihbaratı ve Terörle Mücadele Şube'den sorumlu polisler hakkında, terör örgütüyle istihbarat paylaşma iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

TİBT adı altında dinlendiği, ailesiyle fotoğraflarının çekildiği ve bunların terör örgütünün internet sitelerinde yayınlandığını kaydeden Karabulut'un 2010'da aynı iddiaları içeren ve kovuşturmaya yer olmadığı yönünde karar verilen şikayeti bu kez işleme alındı.

Ergenekon soruşturmasının ilk dalgasında tutuklanıp 11 ay tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan Noel Baba Barış Konseyi Başkanı Muammer Karabulut, 15 Haziran 2015 tarihinde Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla Ankara Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Ankara'da 2010 yılında TİBT adıyla soruşturma yürüten, Emniyet İstihbaratı ve Terörle Mücadele Şube'den sorumlu polisler hakkında, terör örgütüyle istihbarat paylaşma suçlamasında bulunan Karabulut, dilekçesinde, 'Fethullah Gülen örgütüne üye olarak, usulsüz dinleme de yaptıkları gerekçesiyle haklarında iddianame hazırlanarak Ankara 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen dosyada adı geçen emniyet görevlilerinin bir kısmının, PKK terör örgütüyle istihbarat paylaştıklarını öne sürdü.

Karabulut, Ankara'da açılan davanın eksik olduğunu, söz konusu üst düzey emniyet görevlilerinin PKK ile işbirliği yaparak, Türkiye'de açıkça Türk- Kürt çatışması çıkartmak amacıyla aynı ekibin kurduğu Ergenekon benzeri hayali örgütün bir benzerini TİBT ile var ettiklerini iddia etti.

TİBT adı altında dinlendiği, takip edildiği, ailesiyle fotoğraflarının çekildiği ve bu fotoğrafların PKK-KONGRA GEL terör örgütü adına yayın yapan sitelerde yayımlandığını kaydeden Karabulut, dünyanın hiçbir ülkesinde görev yapan emniyet güçlerinin, böylesi bir fotoğrafı bir terör örgütüne vererek haber yaptırmadığı gibi, hiçbir haber ajansının da böylesi bir fotoğrafı kullanarak masum insanları hedef yapmayacağını kaydetti. Karabulut'un 2010'da aynı iddiaları içeren ve kovuşturmaya yer olmadığı yönünde karar verilen şikayeti bu kez işleme alındı.

Karabulut, şikayeti doğrultusunda Demircikara Polis Merkezi'nde ifade verdi. İfadesinde Ramazan Akyürek ve bazı emniyet mensupları hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Ankara 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdiği dosyanın eksik olduğundan genişletilmesini talep ettiğini belirten Karabulut, "Fethullah Gülen terör örgütü mensubu oldukları iddiasıyla dava açılan emniyet görevlileri açıkça PKK terör örgütüyle işbirliği yapmışlardır. Buradaki amaç Türkiye'deki siyasal sistemi değiştirmektir" dedi.

Soruşturma genişletilirse Türkiye'de başta Ergenekon olmak üzere yoktan var edilen örgütlerle ne yapmak istediklerinin tüm açıklığıyla ortaya çıkacağı söyleyen Muammer Karabulut, adı geçen emniyet görevlilerinden şikayetçi olduğunu buradaki ifadesinde de tekrarladı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@