Fatih Portakal Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ''Bir gece ansızın gelebiliriz'' çıkışına tepki verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, geçtiğimiz günlerde katıldığı TEKNOFEST etkiliğinde Yunanistan'ın haddini aşan eylemleri sonrası ''bir gece ansızın gelebiliriz'' çıkışına Fatih Portakal'dan tepki geldi.

Fatih Portakal Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ''Bir gece ansızın gelebiliriz'' çıkışına tepki verdi

Fatih Portakal'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, geçtiğimiz günlerde Samsun'da düzenlenen TEKNOFEST etkiliğinde Yunanistan'ın haddini aşan eylemleri sonrası ''bir gece ansızın gelebiliriz'' çıkışına Fatih Portakal sosyal medya hesabından tepki gösterdi. 

Yunanistan'ın Ege ve Akdeniz'de uluslararası hukuka aykırı ve Türkiye'yi kışkırtıcı hamlelerinin durdurulması niteliğinde siyasi cevap vermek adına Cumhurbaşkanı Erdoğan uyarı niteliğinde hafif söylemlerde bulunmuştu. Ege Adalarında konuşlandırdığı S-300 Hava Savunma Sistemleriyle Türk Savaş Uçaklarına radar kilidi atarak, Türk hava sahasını aşarak, siyasi arenada askeri ve siyasi çatışma oluşturacak eylemleri sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından, ''Benim bu anlattıklarım bir rüya değil. Eğer 'Bir gece ansızın gelebiliriz.' diyorsak, ne dedim? Vakti saati geldiğinde TEKNOFEST'te bunu söyledim, bir gece ansızın gelebiliriz.'' demişti. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A İLK YANIT

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun'da katıldığı TEKNOFEST etkiliğinde sözlerine karşı ilk yanıt Yunanistan Dışişleri Bakanlığı'ndan geldi. Bakanlıktan açıklamalar, ''Yunanistan, günlük küstah ve her türlü sınırı aşan açıklamalar ve tehditler konusunda Türkiye'ye uymayacak. NATO içerisindeki birlik ve beraberliğe kimin zarar verdiğini göstermek için son günlerde yapılan provokatif açıklamaların içeriğine dair müttefiklerimize ve ortaklarımıza bilgi vereceğiz. Aynı zamanda uluslararası hukuk ve deniz hukuku temelinde bölgenin tamamı için istikrar ve güvenlik sütunu olarak kalmaya devam edeceğiz.'' denildi. 

FATİH PORTAKAL'DAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A TEPKİ

Fatih Portakal resmi sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yunanistan'ı hedef alan söylemlerini savaş çıkarmaya çalışıldığını belirtti. Portakal paylaşımında, ''Bile isteye kriz çıkarmak bu olsa gerek! Yıllarca görmemezlikten gel, sonra "geliriz ha!" de. Elin oğlu da altında kalmaz tabi. Savaş çıkarmayı basit, kolay bir şey mi zannediyorsunuz?'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın söylemleri sadece Türkiye sınırları dışarısında değil, sınır içerisinde yer alan kişi ve kişilerce de tepki verildi. Yunanistan'ın haddini aşan eylemlerine artık dur deme vakti geldi geçiyor. Müttefik olduğun ülkenin savaş uçağına radar kilidi atmak NATO kurucu maddeleri gereğince kabul edilemez sayılıyor. Üye olmayan ülkeler tarafınca da savaş sebebi sayılmaktadır.