Faşizm'in Silahlarını Şeytan Doldurur

Eğitim-iş Çanakkale Başkanı Ahmet Mantaş "Daha kaç yoksul halk evladı öldürülecek bilemiyoruz. Ama kaç milletvekili çıkarsalardı bunların olmayacağını tüm toplum olarak biliyoruz." dedi...

Haberler 15.09.2015, 15:18
Faşizm'in Silahlarını Şeytan Doldurur

FAŞİZM’ İN SİLAHLARINI ŞEYTAN DOLDURUR
15/09/2015

Daha kaç yoksul halk evladı öldürülecek bilemiyoruz. Ama kaç milletvekili çıkarsalardı bunların olmayacağını tüm toplum olarak biliyoruz.

Ülkeyi yönetemeyenlerin kirli siyasi emelleri uğruna; yoksul halk çocukları canından oluyor.

Pişkinlikte sınır tanımayanlar milli maçlarda gülüp eğlenirken kaç askerini, kaç polisini kaybettiğinin hesabını tutamayanlar 400 milletvekili hesabını çok iyi tutabiliyorlar. AKP “400 milletvekili olsaydı bunlar olmazdı” diyor. Oysa AKP’nin iktidarda olduğu en güçlü zamanlarda 2007 ve 2012’de yine Dağlıca’ da aynı senaryoları yaşamamış mıydık?

Başkanlık hayalleri uğruna bu ülkeyi kan gölüne çevirenler, 400 milletvekili isteyenler, şehitlik mertebesini hep yoksul halk çocuklarına layık görenler…

Cepheye hep bu halkın yoksul evlatlarını gönderenler, analar ağlamasın yalanlarıyla, çözüm süreci adı altında kendi kirli siyasi emellerine kavuşmak adına tezgah kuranlar, canlarını bu ülke uğruna kaybetmiş yoksul halk çocuklarının anne babalarına “karakteri bozuk” diyenler.

Daha kaç yoksul evladı öldürülecek? …

ABD emperyalizminin kanlı senaryolarına çanak tutup, ülkemizde siyaseti bir kez daha kana bulayanlar, kanlı komplolarla, suikastlerle, kardeş halkları birbirine kırdıranlar, gazeteleri basan çeteler, ilerici, barıştan yana demokrat belediye başkanlarını linç etmek isteyen şuursuz nifak odakları…

Daha kaç yoksul evladı öldürülecek? …

Faşizmin silahları şeytan tarafından doldurulmuş rastgele ateşliyor; çocuk, işçi, köylü, emekçi ve kitapçı demeden herkes terörist ilan edilmiş, faşizm saldırıyor. Teröre karşı vatanseverlik adına terör yaratılıyor. Birilerinin ekmeğine tereyağlar sürülüyor.

Kurt işareti yapıp Özgecan’ a tecavüz eden dolmuşçuyken de vatanseverdin. Pozantı cezaevinde çocuklara tecavüz eden gardiyanken de vatanseverdin. Barış gelini Pippa Bacca’ ya tecavüz eden kamyoncuyken de vatanseverdin. 13 kişinin tecavüzüne uğrayan çocuğa “kendi rızası varmış” diyen doktorken de vatanseverdin. Ali İsmail’ i sokak ortasında linç eden polisken de vatanseverdin. Gezi direnişinde elinde palayla halkı dilimlemeye çalışan esnafken de vatanseverdin. Ethem’in katilini serbest bırakan hakimken de vatanseverdin. Savaş tezkerelerine evet diyen siyasetçiyken de vatanseverdin. Paraları sıfırlayanları göremeyen savcıyken de vatanseverdin. Düne kadar Dağlıca’ nın intikamı diye üç kuruşa tarlada çalışan mevsimlik tarım işçilerinin çadırlarını yakıp, çoluk çocuk linç eden, kitapçı yakan, seyahat edenlerin otobüslerini taşlayan, doğulu diye Amasyalı’ yı “öldüresiye döven” “öfkeli vatandaş”ken de vatanseverdin.

Ne çok vatansever varmış! say say bitmiyor…

Bu çözüm sürecinin mimarı kimdi? Başbakan kim. Hani bu uğurda Baldıran zehri bile olsa içerlerdi. Hepsi yalandı değil mi…

Seçimlerde kaybedince, halk sandıkta “Höyt” deyince dört elle hoşafa sarılan kim…

Bu ülkede iç savaş kime yarar sağlar. Kimler şehit cenazelerinden medet umar.

Baktılar ki şehit cenazelerinde, şehit yakınları AKP’yi ve Recep Tayyip Erdoğan’ ı ölümlerden sorumlu tutuyor.

Baktılar ki tepkiler çığ gibi büyüyor. Korktular… 

Şehit cenazelerini provoke edecek (O.) Ocaklarını devreye sokarak kendilerine yönelen tepkilerin hedefini nifak odaklarıyla başka taraflara çekmeye çalıştılar. Ölümlerden medet umanların, bu halk ile nasıl bir hesabı olabilir. 

1924 Anayasası hazırlanırken mecliste müzakereler sırasında vekillerin ve Cumhurbaşkanının nasıl seçileceğini maddeler konuşuluyor. Vekillerin çoğu Cumhurbaşkanında vekiller gibi halk tarafından seçilmesi gerektiğini ağırlıkla dile getiriliyor.

Atatürk söz alarak kürsüye çıkıyor. “Efendiler Cumhur reisin halk tarafından seçilmesi mahsurludur. Vekillerin seçilmesi en iyisidir. Nedenine gelince yarın birisi çıkar beni halk seçti diyerek kralığını ya da diktatörlüğünü ilan ederse demokrasi tehlikeye girer. Tarihte örnekleri çoktur.” der.

Anladınız mı! Yapılmak isteneni.

Kardeşi kardeşe kırdırmayın Boşuna…

Ahmet Mantaş

Eğitim iş Çanakkale Şube Başkanı

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@