'Faşizme Geçit Yok'

Eğitim-iş Genel Eğitim Sekreteri Önder Yılmaz ile sitemiz kamugundemi.com için özel bir röportaj yaptık.

Haberler 08.09.2015, 15:47
'Faşizme Geçit Yok'

Eğitim-iş Genel Eğitim Sekreteri Önder Yılmaz ile sitemiz kamugundemi.com için özel bir röportaj yaptık. Malumunuz son bir kaç günde toplumda infial yaratacak şehit haberleri geliyor. Gelmeye de devam edecek gibi duruyor. İşte tam da bu nokta da dün de sitemizden de duyurduğumuz çok tehlikeli gerginlikler yaşanıyor, halk Kürt vatandaşlarımızın tamamını terörist gibi görüyor. Bizler de bu noktada Sayın Yılmaz'ın görüşlerine başvurmak istedik.

İşte o röportaj

Sayın Yılmaz dün yaşanan olayları nasıl değerlendiriyorsunuz?

Evet. Bugün Cumhuriyet Portalda bir haber okudum. Alperen ve Ülkü ocaklarına mensup kişiler Doğuya giden otobüsleri taşlamışlar. Bunun bir adım sonrasının linç girişimleri olduğunu biliyoruz, Türkiye bu senaryoları tekrar tekrar yaşadı. 

Peki bu insanlar PKK'lı mı ya da terörist mi ki saldırı onlara yapılıyor?

Bir insanın Kürt ya da Doğulu olmasıyla PKK'lı olması arasındaki farkı ayırt etmek gerekir. Bunu ayırt edemeyen zihniyet zaten yapılmak istenen kavgaya çanak tutan zihniyettir. Linç kültürü, galeyana gelen ve aklını yitiren insanların kültürüdür. Ortalama bir insan için aklını yitirmek ve kitlesel bir hezeyanla hareket etmek kabul edilebilir bir şey değildir.

Şehitlerimize saygı ve teröre tepkimizi nasıl ortaya koymalıyız?
 
Şehitlerimize saygı ve onları anmayı faşist bir kültürden ayırt edebilmenin en iyi yolu insan kalabilmektir. Şehitlerimize ve vatanımıza sonuna kadar sahip çıkacağız ama kimseye etnik kimliği nedeniyle saldırmayacağız. Kaldı ki karşımızdaki PKK'lı bile olsa ona bir linç anlayışı içinde saldırmayacağız.
 
Bugün de Iğdır ve Şemdinli'den Şehit haberleri geldi. Toplum nasıl etkilenir?

Türkiye şehit haberleri geldikçe, tansiyonu yükselen ve insancıl düşünebilme yeteneklerini yitiren bir toplum psikolojisine sürüklenecek. Burada gerçek solculara-yurtseverlere düşen görev bellidir; bu ülkenin şehitlerine sahip çıkacağız, terör nereden gelirse gelsin lanetlemeye devam edeceğiz, toplumsal bir yarılmaya neden olabilecek her türlü provokasyona karşı tedbirli olacağız. 

Son olarak ülkücülerden eylem çağrısı var. Nasıl değerlendiriyorsunuz bu çağrıyı?

Etnik milliyetçi hezeyanların önünde duvar olmak zorundayız. Birileri milliyetçilik adına bazı dinamikleri harekete geçiriyorsa bizler de yurtseverlik adına gücümüze faşist saldırılara karşı siper edeceğiz.

Sayın Önder YILMAZ'ın değerlendirmeleri için çok teşekkür ederiyoruz. Dikkatli ve itidalli olmakta fayda olduğunu bizler de düşünüyoruz. Umarız korkulan gerçek olmaz...  

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@