Faizsiz Kredi Nasıl Alabilirim?

Faizsiz Kredi Nasıl Alabilirim?

Gündem 28.07.2020, 12:06
Faizsiz Kredi Nasıl Alabilirim?

Faizsiz kredi almak isteyenler; faizsiz kredi veren katılım bankalarından birine giderek başvuru yapabilmektedirler. Aylık gelirlerini belgelemeleri ve kimlik belgelerinin olması yeterlidir. Banka talep ettikleri kredi tutarına göre ipotek talep edebilmektedir. Faizsiz kredi alınabilecek katılım bankaları ise aşağıdaki gibidir:

  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Türkiye Finans Katılım Bankası
  • Ziraat Katılım Bankası
  • Vakıf Katılım Bankası

Garanti BBVA, Akbank, İş Bankası gibi bankalar aracılığı ile 1.000 TL’ye kadar faizsiz kredi alabilmek mümkündür. Ancak yüksek tutarlarda faizsiz kredi almak isteyenlerin katılım bankalarına başvurmaları gerekmektedir.

Faizsiz Kredi İle Sıfır Faizli Kredi Aynı Mıdır?

Faizsiz ve sıfır faizli kredinin farkına bakıldığında; sıfır faizli kredi alanlar, ana paralarına herhangi bir tutar eklenmeden kredi geri ödemesi yapmaktadırlar. Faizsiz kredi alanlar ise; faiz yerine kar payı sistemi ile kredi veren bankalardan kredi almaktadırlar. Kar payı sistemine göre banka ilgili malı müşterisi adına satın almakta ve sonrasında bu malı müşterisine satarak taksitle geri ödemesini talep etmektedir. Her iki kredi türünde de dosya ve sigorta masraflarının göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Albaraka Türk Katılım Bankası Faizsiz Kredi Alımı

Albaraka Türk faizsiz ihtiyaç kredisi için 60 ay vade seçeneği sunulmaktadır. Geri ödeme için belirlenen aylık kar payı oranı ise; %0.98 olmaktadır. Buna göre 10.000 TL faizsiz kredi alanlar aylık 233.26 TL taksit ödemelidirler. Toplamda geri ödeyecekleri tutar ise; 13.995,95 TL olmaktadır.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Faizsiz Kredi Başvurusu

Kuveyt Türk faizsiz kredi alımında uygulanan katkı payı oranı; %0.92 olmaktadır. 58 ay vade ile 20.000 TL kredi alınması durumunda; aylık ödenmesi gereken taksit tutarı 468.77 TL olmaktadır. Finansman tahsis masrafı olarak ise; 52.50 TL alınmaktadır.

Türkiye Finans Katılım Bankası Faizsiz Kredi

Türkiye Finans faizsiz kredi başvurusu yapanlar 60 aya kadar taksit seçenekleri ile geri ödeme yapabilmektedirler. Aylık kar payı oranı ise; %0.89 olarak belirlenmiştir. 35.000 TL tutarında faizsiz kredinin aylık 60 ay vade ile alınması durumunda; aylık 793.06 TL taksir ödemesi yapılması gerekmektedir.

https://www.faizsizkredi.com.tr/

https://www.faizsizkredi.com.tr/faizsiz-finans-hizmeti-sunan-firmalar-nasil-calisir/

https://www.faizsizkredi.com.tr/emeklilere-faizsiz-kredi-veren-bankalar/

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@