Faizsiz Finans Kurumları Hangileridir?

Faizsiz Finans Kurumları Hangileridir?

Gündem 28.07.2020, 12:01
Faizsiz Finans Kurumları Hangileridir?

Faizsiz finans kurumları; bankalar ve faizsiz ev ya da araba satın almayı sağlayan kuruluşlar olmaktadır. Günümüzde banka kredilerinin faiz oranlarının artması ile beraber faizsiz finans kurumları tüketiciler tarafından daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Faiz oranı yüksek olan bir kredi kullanıldığında; alınan tutarın birkaç katı kadarını geri ödemek durumunda kalınmaktadır. Ancak faizsiz finans kurumları aracılığı ile kredi alındığında; daha uygun fiyata alımlar yapabilmekte ve bu sayede daha uygun ödeme planları ile geri ödeme yapabilmektedirler. Günümüzde faizsiz finans ürünleri sunan kuruluşların sayısı oldukça fazladır. Maddi zorluk çekmeden ev veya araba sahibi olmak isteyenler için bu kurumlardan finansman sağlamak daha avantajlıdır.

Faizsiz Finans Kurumları Nelerdir?

Faizsiz kredi imkanı sağlayan bankalar; katılım bankalarıdır. Katılım bankalarının çalışma prensiplerinde faiz bulunmamaktadır. Kar payı sistemi ile çalışmaktadırlar. Bu bankalar ise aşağıdaki gibidir:

  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Türkiye Finans Katılım Bankası
  • Vakıf Katılım Bankası
  • Ziraat Katılım Bankası

Araç, konut veya ihtiyaç kredisi adı altında gerekli şartları sağlayanlar faizsiz kredi alabilmektedirler. Her bankanın müşterilerine sunduğu şartlar ise farklı olmaktadır. Bankalar, müşterilerinin gelir durumlarına göre kredi şartlarında değişiklikler yapabilmektedirler.

Faizsiz Ev Sahibi Olmayı Sağlayan Kuruluşlar Nelerdir?

Faizsiz ev almak isteyenlerin yararlanabileceği kurumlardan bazıları şunlardır:

  • Birevim
  • Fuzulev
  • Eminevim

Ev, arsa, iş yeri veya araba sahibi olmak isteyenler; bu firmalar aracılığı ile faizsiz bir şekilde istedikleri gayrimenkule sahip olabilmektedirler. Finansal açıdan zorluk yaşanlar, kira öder gibi ev veya araba sahibi olabilmektedirler. Ödeme planlarını ekonomik durumlarına göre hazırlama imkanları bulunmaktadır. Yukarıdaki faizsiz finans kurumları ile yatırım amaçlı ev veya araba satın alınmasında da herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Faizsiz Kredi Alabilmek Mümkün Müdür?

Faizsiz kredi kullanmak isteyenler; katılım bankaları aracılığı ile faizsiz ihtiyaç duydukları tutarı alabilmektedirler. Katılım bankalarından kredi alanlar; mevcut sermaye ile bir malın satın alınması ve taksitli şekilde müşteriye satılması sistemi ile ödeme yapmaktadırlar. Faizsiz finans kurumları; tüketicilerin uygun taksitlendirme imkanları ile geri ödeme yapmalarını sağlamaktadır.

https://www.evhayalim.com/

https://www.evhayalim.com/faizsiz-finans-kurumlari-hangileridir/

https://www.evhayalim.com/faizsiz-sistemler/

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@