Facianın Eşiğinden Dönüldü

MARDİN'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristler bomba yükledikleri otomobili, zırhlı polis aracının geçişi sırasında uzaktan kumandayla infilak ettirdi. Patlamada ölen ya da yaralanan olmazken, çevredeki ev ve işyerlerinde büyük hasar meydana geldi.

Haberler 22.09.2015, 00:08
Facianın Eşiğinden Dönüldü
Ahmet AKKUŞ/ NUSAYBİN,(Mardin),(DHA) - MARDİN'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristler bomba yükledikleri otomobili, zırhlı polis aracının geçişi sırasında uzaktan kumandayla infilak ettirdi. Patlamada ölen ya da yaralanan olmazken, çevredeki ev ve işyerlerinde büyük hasar meydana geldi.

Nusaybin'in Kışla Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Cumhuriyet İlkokulu köşesinde PKK'lı teröristlerin hasar verdiği MOBESE kamerası bugün onarıldı. Akşam saatlerinde PKK'lılar MOBESE kamerasına silahla ateş açarak kullanılamaz hale getirdi. Bunun üzerine bölgeye İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne ait zırhlı araçla polis ekibi sevk edildi. Polis aracının geçişi sırasında PKK'lılar yol kenarına park ettikleri bomla yüklü otomobili uzaktan kumanda ile infilak ettirdi. Patlamanın polis aracının geçişinden hemen sonra meydana gelmesi nedeniyle şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı. Şiddetli patlamada bomba yüklü araç paramparça olurken, çevrede bulunan çok sayıda ev ve işyerinde büyük hasar meydana geldi. Evlerde yaşayan vatandaşlar büyük korku yaşarken, polis patlamanın ardından ilçede geniş güvenlik önlemleri aldı. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@