Facebook'ta Pitbull Satışına 5 Bin Lira Para Cezası

KARABÜK'te, satışı yasak olan pitbull cinsi köpeği sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta satışa çıkaran kişiye, Hayvanları Koruma Kanunu'nun ilgili maddesi gereği 5 bin 26 lira para cezası uygulanırken, hayvana da el konuldu.

Haberler 15.11.2015, 15:28
Facebook'ta Pitbull Satışına 5 Bin Lira Para Cezası
(DHA)- KARABÜK'te, satışı yasak olan pitbull cinsi köpeği sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta satışa çıkaran kişiye, Hayvanları Koruma Kanunu'nun ilgili maddesi gereği 5 bin 26 lira para cezası uygulanırken, hayvana da el konuldu.

Orman ve Su İşleri Karabük Şube Müdürlüğü ekipleri, polis ve zabıta ekipleri ile birlikte ihbar üzerine 11 aylık pitbull'u Facebook'ta verdiği ilanla satışa çıkaran kişinin evine gitti. Belediye veteriner hekiminin yaptığı incelemede köpeğin pitbull cinsi olduğu belirlendi. El konulan pitbull, belediye hayvan barınağına götürüldü. Sahibine ise 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'nun, 'Pitbull, terrier, japanese tosa gibi tehlike arz eden hayvanları üretmek, sahiplendirilmesini, ülkemize girişini, satışını ve reklamını yapmak, takas etmek, sergilemek ve hediye etmek yasaktır' şeklindeki 14'üncü maddesine aykırı hareket etmekten 5 bin 26 lira idari para cezası uygulandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@