Fabrikada taciz iddiasına takipsizlik kararı

MANİSA'da sekreter olarak bir süre çalıştığı şirketin genel müdürü H.O.'nun cinsel tacizine uğradığını öne süren 48 yaşındaki Z.G.'nin şikayeti üzerine başlatılan soruşturmada Cumhuriyet Savcılığı'nca takipsizlik kararı...

Haberler 20.04.2016, 16:34
Fabrikada taciz iddiasına takipsizlik kararı
MANİSA'da sekreter olarak bir süre çalıştığı şirketin genel müdürü H.O.'nun cinsel tacizine uğradığını öne süren 48 yaşındaki Z.G.'nin şikayeti üzerine başlatılan soruşturmada Cumhuriyet Savcılığı'nca takipsizlik kararı verildi. Elginkan Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Gaye Akçen, markalarını lekeleyen kişilere karşı hukuki mücadele vereceklerini söyledi.

Manisa'da bir şirkette sekreter olarak çalışan Z.G., geçen 19 Şubat'ta, önceki işyeri olan Manisa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Elginkan Topluluğu'na bağlı bir şirketin Genel Müdürü H.O.'nun cinsel tacizine uğradığını ileri sürüp, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Z.G., bir süreliğine de Manisa OSB'de yer alan şirketin önünde 'taciz nöbeti' tuttu. Ardından eylemini sonlandırdı.

BASIN TOPLANTISIYLA DUYURULDU

Cumhuriyet Savcılığı'nca taciz soruşturması kapsamında takipsizlik kararı verdi. Elginkan Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Gaye Akçen, bugün düzenlediği basın toplantısıyla konuyu duyurdu. Yönetim Kurulu Başkanı Akçen, haksız yere ECA markasının ve Elginkan Topluluğu'nun adının kirletilmeye çalışıldığını belirterek, "Hukukun verdiği kararlara her zaman saygılıyız. Topluluğa yönelik yakın zaman önce atılan olumsuz iftira ve söylemlere karşı sadece bir açıklama yaparak yetinmiş ve hukukun vereceği kararı beklediğimizi söylemiştik. Manisa Cumhuriyet Savcılığı iddia olunan taciz olayıyla ilgili yaptığı hukuksal değerlendirmede kovuşturmaya yer olmadığına dair karar vermiştir. Elginkan Topluluğu'nda ve Valfsel bünyesindeki taciz iddiası bizimde daha önce belirtmiş olduğumuz gibi asılsızdır. Yargı kararını beklemeyip, hukuka saygılı olmayan, Elginkan Vakfı'na ve bünyesindeki markalarımızı masumiyet karinesine saygı duymayarak peşinen suçlu ilan eden kişilere karşı yasal hakkımızı kullanacağız. Bu haksızlıkların cezasız kalmayacağına inanıyoruz" diye konuştu.

"YALANCININ MUMU YATSIYA KADAR YANAR"

Taciz iddiasında bulunan sekreter Z.G.'ye karşı da yasal haklarını kullanacaklarını kaydeden Akçen, "Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Bu marka tertemiz, lekesiz bir şirkettir. Bizim şirketlerimizde bu tip şeyler olmaz, olmayacak da. Bizi sözlü hakaretlerle, bir takım yazılarla küçük düşürmeye çalıştılar. Ama yasal haklarımızı o kişilere karşı kullanacağız. Yargı kararını bekliyorduk. Markamız 65 yıldır şerefli şekilde devam ediyor, edecektir" dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@