EYT ile Emeklilik Bekleyenleri Sevindiren Açıklama! Az Kaldı Yüzünüzü Güldüreceğiz

EYT ile emeklilik bekleyenler için sevindiren son açıklama İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den geldi. Akşener sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında, EYT konusunda az kaldı, yüzünüzü güldüreceğiz ifadelerini kullandı.

EYT ile Emeklilik Bekleyenleri Sevindiren Açıklama! Az Kaldı Yüzünüzü Güldüreceğiz

Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili olarak son gelişmeler Çalışma Bakanlığı'nda yapılan görev değişikliği sonrasında yaşanmıştı. 

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na dair Cumhurbaşkanlığı kararı alınmış ve bakanlık ikiye bölünmüşt. Aile Bakanlığı ve Çalışma Bakanlığı olarak ikiye ayrılan bakanlıklara yapılan isimlerden bir tanesi de ise EYT'lilere çok yakın isimlerden biri oldu. 

EYT'LİLERE ÇOK YAKIN BAKAN ATAMASI

EYT'li vatandaşların yakından tanıdıkları isimlerden bir tanesi Vedat Bilgin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak atandı. 

Geçtiğimiz dönemlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın EYT konusunda bir çalışma yapmasını istediği ve kurul oluşturduğu süreçte, Vedat Bilgin EYT Kurulunun başkanı konumunda yer aldı. Bilgin'in bakan olarak atanması bu alanda ek çalışma olabilir mi? sorusunu gündeme taşıdı. 

Emeklilikte Yaşa Takılanlar bakanlığa yapılan atama sonrasında yeni bir beklenti içine girerken bir açıklamada muhalefet partilerinden geldi. 

'AZ KALDI YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜRECEĞİZ'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener kendisine ait sosyal medya hesabından emeklilikte yaşa takılanlar hakkında açıklamlarda bulundu. EYT'nin bir emeklilik mücadelesi olmadığını ifade eden Akşener, bu vatandaşların mağdur olduğunu söyledi. 

EYT konusunda ümit veren açıklamada bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı. 

Twitter hesabından yaptığı paylaşımında Meral Akşener "EYT'li kardeşlerimin yaşadığı sadece bir emeklilik mücadelesi değil; Yıllardır sesi duyulmayan bir emek mücadelesi. Aileleriyle birlikte milyonlarca vatandaşımızı mağdır eden bir Ekmek Mücadelesi. Biliyorum sabrınız tükendi. Ama az kaldı yüzünüzü biz güldüreceğiz" ifadelerine yer verdi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@