Eylem İçin 3 Saat Verdiler

ANKARA (ANKA) -İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ı rehin alan yasadışı sol örgüt üyeleri isteklerinin yerine getirilmesi için 3 saat verdiler. Çağlayan Adliyesi'nin 6.katında yaşanan rehine

Haberler 31.03.2015, 13:41
Eylem İçin 3 Saat Verdiler

ANKARA (ANKA) -İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ı rehin alan yasadışı sol örgüt üyeleri isteklerinin yerine getirilmesi için 3 saat verdiler.

Çağlayan Adliyesi'nin 6.katında yaşanan rehine olayına ilişkin bir açıklama yapan yasadışı sol örgüt DHKP-C üyeleri, "DHKC Savaşçıları bugün saat 12.36’da, İstanbul’daki Çağlayan Adliyesinin 6. Katında bulunan, Berkin Elvan soruşturmasına bakan savcı Mehmet Selim Kiraz’ıodasında rehin aldılar. Savaşçılar saat 15.36’ya kadar talepleri yerine getirilmezse savcıyı ölümle cezalandıracaklarını açıkladılar" diyerek isteklerinin yerine getirilmesi için 3 saat süre verdiler.

Aynı internet sitesinden olaya ilişkin fotoğraflara da yer verilirken eylemcilerin ölümü göze aldıklarının vurgulanan açıklamada ayrıca "Ayrıca eylemleriyle 30 Mart Devrimci Halk Kurtuluş Partisi Cephesinin kuruluş yıldönümünü selamladıklarını, bundan 44 yıl önce Kızıldere'de Mahirlerin yaptığı gibi, ölümü göze alarak eylemlerini sonuna kadar sürdüreceklerini" de ifade ettiler.(ANKA)

(ÜNS/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@