Eylem Hazırlığındaki 2 Terörist Son Anda Yakalandı

ANKARA(ANKA) -Diyarbakır Valiliği, eylem hazırlığında olan 2 bölücü terör örgütü (BTÖ) mensubunun yakalandığını bildirdi.

Haberler 08.10.2015, 16:30
Eylem Hazırlığındaki 2 Terörist Son Anda Yakalandı

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, Diyarbakır’da eylem hazırlığında olan 2 BTÖ mensubunun yakalandığı belirtilerek, “Diyarbakır il merkezinde terör eylemi için geldikleri tespit edilen BTÖ mensupları Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince takibe alınmıştır. 3 Ekim 2015 günü teröristlerin yakalanmasına yönelik operasyon başlatan Emniyet görevlileri tarafından, hedef BTÖ mensupları saat 14:35 sıralarında merkez Bağlar ilçesi Sakarya Caddesi üzerinde vatandaşın can güvenliği ön planda tutularak kontrollü şekilde yapılan müdahale sonucunda yakalanmıştır. Ayrıca gözaltına alınan şahısların ibraz ettikleri kimlik bilgi ve belgelerinin sahte olduğu anlaşılmıştır. Şahıslar gerekli tahkikattan sonra çıkarıldıkları mahkemece 7 Ekim 2015 günü tutuklanmıştır” denildi.

Açıklamada, yakalanan bir kadın ve bir erkek şahsın üzerinden 1 adet Glock marka tabanca ve tabancaya ait içerisinde fişek basılmış şarjör, 47 adet fişek, 1 adet F1 tipi el bombası ve çeşitli örgütsel doküman çıktığı belirtildi. (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@