Ey cuntacılar yatacak yeriniz yok

BURSA Cumhuriyet Savcısı Özgür Katip Kaya, 'adalet.org' sitedeki yazısında, Fethullahçı Terör Örgütü ve darbe girişiminde bulunanlara "Ey ülkeyi kaosun ve işgalin kıyısına getiren emperyalistlere hizmet...

Haberler 16.08.2016, 12:10
Ey cuntacılar yatacak yeriniz yok
Halil ÖZÇOBAN/BURSA, () - BURSA Cumhuriyet Savcısı Özgür Katip Kaya, 'adalet.org' sitedeki yazısında, Fethullahçı Terör Örgütü ve darbe girişiminde bulunanlara "Ey ülkeyi kaosun ve işgalin kıyısına getiren emperyalistlere hizmet eden yerli işbirlikçiler, sağa sola kaçmaya gerek yok. Gelin teslim olun. Kanun karşısında yaptıklarınızın hesabını verin. Ey cuntacılar yatacak yeriniz yok" dedi.

Mesleki internet sitesi 'adalet.org'daki yazılarıyla dikkati çeken Bursa Cumhuriyet Savcısı Özgür Katip Kaya, son yazısında 2010'dan beri cemaat tehlikesine karşı hakim ve savcıları uyardığını ifade etti. Firari komutanlara ‘biraz mert olun’ diyen Kaya, şöyle devam etti:

“Gerçekten size her türlü imkanı sağlayan ülkeniz için ne yaptınız? Devletin en üst makamına gelmiş insan olarak kime hizmet ediyorsunuz? Ülkenin şan ve şerefi böyle mi korunur? Yaptıklarınız Mehmetçiğe yakışır mı?”

“KAÇMAYIN ADAM GİBİ ORTAYA ÇIKIN”

Örgüt üyelerine seslenen Kaya, “Kaçmayın, adam gibi ortaya çıkın! İnandığınız bir dava varsa sonuna kadar savunun. Niçin silahlı darbe girişiminde bulunduğunuzu anlatın, biz de öğrenelim. Türkiye bir hukuk devletidir. Artık hesap vakti geldi. Topluma maddi ve manevi olarak çok büyük zarar verdiniz. İnsanlara yaşattığınız bu hain ve şiddet içeren olaylar yüzünden insanları tedirgin ettiniz. Bir birine güvenlerini yok ettiniz, psikolojisini bozdunuz. Toplumu tam paranoyak yaptınız. Mehmetçiğin adını kirlettiniz. Ülkemizi rezil ettiniz” dedi.

Cuntacılara yatacak yerleri olmadığını vurgulayan Kaya, "Ey ülkeyi kaosun ve işgalin kıyısına getiren emperyalistlere hizmet eden yerli işbirlikçiler, sağa sola kaçmaya gerek yok. Artık seçiminizi yapın. Kimseyi yanıltmayın. Gelin teslim olun. Kanun karşısında yaptıklarınızın hesabını verin. Ey cuntacılar yatacak yeriniz yok! 15 Temmuz’da ne olduğunuzu gördük" dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@