Evet Mühürlü Oy Pusulası İle Mhp'ye İstifa Çağrısı

MHP Kars eski İl Başkanı Oktay Aktaş, 1 Kasım seçimlerinde 'Evet' mührünü MHP’ye basıp, cebine koyduğu oy pusulasıyla basın toplantısı düzenledi ve yanlış aday belirlediği gerekçesiyle parti üst yönetimini istifaya davet etti.

Haberler 04.11.2015, 20:29
Evet Mühürlü Oy Pusulası İle Mhp'ye İstifa Çağrısı
(DHA) - MHP Kars eski İl Başkanı Oktay Aktaş, 1 Kasım seçimlerinde 'Evet' mührünü MHP’ye basıp, cebine koyduğu oy pusulasıyla basın toplantısı düzenledi ve yanlış aday belirlediği gerekçesiyle parti üst yönetimini istifaya davet etti.

Oktay Aktaş Halitpaşa İşhanındaki işyerinde düzenlediği basın toplantısına 1 Kasım seçimlerindeki MHP’ye ‘evet’ mührünü bastığı oy pusulasıyla katıldı. Seçimde oy pusulasını cebine, boş zarfı da sandığa attığını söyleyen Aktaş, MHP 1'nci sıra adayı Erkan Koçali'nin, 7 Haziran seçimlerinde CHP'den aday adayı olduğunu anımsattı. 2003 ile 2011 yılları arasında Kars'ta İl başkanlığı yaptığına işaret eden Oktay Aktaş, şunları söyledi:

"Bugün genel merkez yöneticileri heyecanı olmayan, umutları tükenmiş ne kendilerine ne de hareketimize umut vermektedirler. Her bir genel başkan yardımcılarının görevi ve sorumlulukları vardır. Onlara göre bu hizmetlerden faydalanmanın yolu susmaktan ve hiç birşeye karışmamaktan geçer. Sayın Genel başkanımızın etrafında tam bir saadet zinciri halkası oluşmuştur. Bunların görevi sayın genel başkanı sürekli övmek ve överek taktirini kazanmaktır. Milliyetçi hareketin genel merkezi artık yöneticilerin özel ikametgahına dönüşmüş durumdadır. 'Bizler kapalı kapılar ardında adayları belirledik. Sizlerde oy vereceksiniz. Buna mecbursunuz' diyerek milliyetçi ülkücü hareketin mensuplarını bir kul ve maraba gözüyle görüyorlar. Aday belirlerken fikirlerimizi sormazlar, düşüncelerimize itibar etmezler ve kendilerine uygun adayı belirlerler. Oy vermeyenleri de MHP’nin düşmanı ilan ediyorlar. Oysa asıl MHP düşmanı olan yanlış adayları belirleyenlerdir. 'Küçük olsun, benim olsun' anlayışı olan bir genel merkez anlayışına sahibiz."

7 Haziran 2015 milletvekili seçimlerinde CHP'den Kars aday adayı olan Erkan Koçali'nin MHP listesine alınmasını sert bir dille eleştiren ve 'dörtlü çete' diye nitelendiren Oktay Aktaş, "Başta milliyetçi ülkücü tabanı yok sayarak bu hareketin hiçbir yerinde yer almayan kişileri aday yapan Şefkat Çetin, Oktay Öztürk, Semih Yalçın ve Mevlüt Karakaya hemen istifa etmelidir. Genel merkez yöneticileri istifa etmelidir. 1 Kasım'da yanlış aday tespitiniz, yanlış politikalarınız partimize en fazla oy artırması gereken bir dönemde, en ağır yenilgiyi yaşattınız. Sayın Genel Başkan Devlet Bahçeli acil olarak büyük kurultayı toplamalıdır" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@