Evde çağrı merkezi iş başvurusu nasıl yapılır, ne kadar maaş alır?

Evde çağrı merkezi çalışanları yakından takip edilirken iş sorumlulukları, maaşı vb. detaylar araştırılmaya devam ediyor.

Evde çağrı merkezi iş başvurusu nasıl yapılır, ne kadar maaş alır?

Meslek araştırmaları arasında yer alan evde çağrı merkezi pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Evde çağrı merkezi canlı operatörler kullanan bir tür telefonla pazarlama hizmeti olup imliği engelleme, otomatik telesekreterler ve sesli posta kutuları sunmaktadır. Evde çağrı merkezi çalışanı  telefon bankacılığı, otomatik faks ve çevrimiçi faturalandırma gibi hizmetleri de sunmaktadır. 

EVDE ÇAĞRI MERKEZİ İŞİ NEDİR NE İŞE YARAR?

Gün içinde herhangi bir firma ile yaşadığımız problemin giderilmesi için aradığımız müşteri hizmetlerinde bizleri anlamaya, dinlemeye ve sorunlarımızı ortadan kaldırmaya çalışan kişiler genellikle evde çağrı merkezi çalışanıdır. Evde çağrı merkezi çalışanları çalıştığı firmanın müşterisi olan kişileri anlayarak, dinleyerek problemleri ortadan kaldırmayı ve ortak bir çözüm önerisi sunmayı amaçlamaktadır. 

Çağrı merkezi çalışanları işletmenin en önemli kollarından birisidir. Müşteri ile gün içinde birebir iletişim kuran ve kurduğu iletişim firmanın büyümesini sağlayan bir meslektir. Evde çağrı merkezinin sahip olması gereken özellikler oldukça fazladır. 

EVDE ÇAĞRI MERKEZİ İŞİNDE ÇALIŞMANIN AVANTAJLARI

Diğer işlere kıyasla evden yürütülebilen bu işin avantajı da dezavantajları da bulunmaktadır. Evde çağrı merkezi avantajlarını sıralamak gerekirse şu şekilde yer alabilir;

  • Evde çalışıldığı için yol maliyeti yok
  • İş kayı potansiyeliniz azalır
  • İş arkadaşları ve idare ile birebir aynı yerde olunmaması nedeniyle azaltılmış stres

EVDE ÇAĞRI MERKEZİ ÇALIŞANLARI NE KADAR ALIR?

Evde çağrı merkezi çalışanlarının maaşları çalışılan firmaya göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu noktada daha kurumsal bir şirkette çalışmak maaşınızın daha yüksek olmasını sağlayabilir. Evde çağrı merkezi çalışanları genellikle asgari ücret üzerinden çalıştırılmaktadır. 

Aylık 5 bin 500 TL'ye evden çalışan evde çağrı merkezi çalışanları için bu ücret hizmet verilen firmaya göre değişkenlik gösterebilmektedir. Çağrı merkezi iş ilanı yayınlandığında anında haberdar olmak için kamugundemi.com haber sitesi bildirimlerini açmayı unutmayınız. 

SONRAKİ HABER