Esrarcılar Diyarbakır'da Narkotik Köpeği Altın'dan Kaçamadı

ANKARA (ANKA) – Narkotik Köpeği Altın Diyarbakır’da bir yolcu otobüsünde 10.4 kilogram esrar yakaladı.

Haberler 31.10.2015, 12:10
Esrarcılar Diyarbakır'da Narkotik Köpeği Altın'dan Kaçamadı

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Değirmendere Jandarma Karakol Komutanlığı’nca Kaçakçılık ve Uyuşturucu Madde ile Mücadele kapsamında yol kontrol ve arama faaliyeti yapıldı. 

İcra edilen yol kontrol ve arama faaliyeti esnasında, yolcu taşımacılığı yapan bir firmaya ait yolcu otobüsünde Altın adlı Narkotik Köpeği ile birlikte yapılan aramada üç yolcuya ait eşyalar arasına beş ayrı poşette gizlenmiş vaziyette uyuşturucu madde toplamda 10.4 kilogram maddesi ile başka bir özel araçta ise piyasa değeri yaklaşık 25 bin TL olan 5 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.

Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile ele geçirilen uyuşturucu maddelere el konuldu, olay ile ilgili dört şüpheli gözaltına alındı ve gözaltına alınan üç şüpheli çıkarıldıkları Mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

Açıklamada, “Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması kaçakçılık ve uyuşturucu madde ile mücadele amacıyla yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir” denildi. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@