Eskişehir'de yaşanan o skandal Meclis gündemine taşındı...

Geçtiğimiz günlerde Eskişehir Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ki skandal basına yansımıştı.  O Olayla ilgili CHP Eskişehir Milletvekili Prof.Dr. Gaye USLUER Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI'nın cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi.

Haberler 27.04.2016, 13:55 27.04.2016, 15:17
Eskişehir'de yaşanan o skandal Meclis gündemine taşındı...
Geçtiğimiz günlerde Eskişehir Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ki skandal basına yansımıştı. 

İşte yaşanan o skandal ile ilgili bugün CHP Eskişehir Milletvekili Prof.Dr. Gaye USLUER Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI'nın cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi.

Olay Neydi?

Eskişehir Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürünün öğretmenler kurulunu 'Yasin' okuyarak açması ve bayrak törenlerinde de İstiklal Marşından önce dua okuması ulusal basında görüntüleriyle yer almıştı.

İşte O Soru Önergesi:

1) Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 109. maddesinde Öğretmenler Kurulunun nasıl ve hangi gündem maddeleri ile toplanacağı belirlenmiştir. Öğretmenler Kurulu toplantısında, önce ''Yasin'' okuyup ardından İstiklal Marşı'nın okunması hangi mevzuata dayanmaktadır?

2) Her hafta başı Bayrak töreninden önce bizzat Okul Müdürü tarafından dua okunduktan sonra İstiklal Marşı söylendiği yazılmaktadır. Milli Eğitim mevzuatlarında böyle bir düzenleme var mıdır?

3) Bakanlığınıza ya da Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğüne bu konuda yapılmış bir şikayet var mıdır? Varsa ne gibi bir işlem yapılmıştır?

4) Okul Müdürü Numan Temiztaş'ın Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürü iken de buna benzer faaliyetlerinden dolayı ''Kınama'' cezası aldığı doğru mudur?

5) Basına yansıyan haberlerden sonra Okul Müdürü hakkında inceleme/soruşturma yapılacak mıdır? Yapılacaksa inceleme ve soruşturmanın selameti açısından Okul Müdürünü görevden el çektirmeyi düşünüyor musunuz?"


 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@