Eski Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'a Atama! İşte Yeni Görevi

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın ikiye ayrılmasının ardından Zehra Zümrüt Selçuk görevden alınmış ve yerine Derya Yanık getirilmişti. Zehra Zümrüt Selçuk'un bakanlıktan alınmasının ardından yeni görevi açıklandı.

Eski Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'a Atama! İşte Yeni Görevi

21 Nisan tarihinde Resmi Gazete'de yer alan atama kararları kapsamında Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ikiye ayrılmıştı. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak bölünen bakanlıklara ise iki yeni isim getirildi. Eski bakan Zehra Zümrüt Selçuk'un yerine Aile Bakanı olarak Derya Yanık, Çalışma Bakanı olarak ise Vedat Bilgin getirildi. 

ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK'A YENİ GÖREV

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevinden alınan Zehra Zümrüt Selçuk yeni bir maka atandı. 

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır tarafından duyurulan yeni görev kapsamında, Zehra Zümrüt Selçuk'un ARDEMİR A.Ş Yönetim Kurulu Üyeliği'ne atandığı açıklandı. Cumhuriyet Halk Partili Vekil Başarır sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımında söz konusu atamaya tepki gösterdi.

Ali Mahir Başarır paylaşımında "Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevinden alınan  Zehra Zümrüt Selçuk, KARDEMİR A.Ş Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı. Yoksulluk, artık Türkiye için sorun olmaktan çıktı’ diyen Saray uleması, 2 hafta işsiz kalmadan duramıyor" ifadelerini kullandı. 

ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK KİMDİR?

1979 yılında Ordu doğumlu olan Zehra Zümrüt Selçuk, İlk ve ortaöğretimi süresince okula sırasıyla İzmir, Siirt, Giresun ve Ankara illerinde devam etti. Daha sonra Türkiye 49.'su olarak Bilkent Üniversitesi ekonomi bölümünü kazanan Selçuk, iktisadi ve idari bilimler fakülte üçüncüsü olarak mezun oldu. ABD'de eğitimine devam eden Selçuk daha sonra 2003-2007 yılları arasında Teksas Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 

Zehra Zümrüt Selçuk 2018 yılında  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine getirilmişti. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@