Eşit Yurttaşlık İçin Mücadele Edeceğiz

ANKARA (ANKA)- AK Parti Diyarbakır milletvekili adayı Yunus Memiş, Kürt Meselesi'nin, Türkiye'...

Haberler 19.09.2015, 13:15
Eşit Yurttaşlık İçin Mücadele Edeceğiz

ANKARA (ANKA)- AK Parti Diyarbakır milletvekili adayı Yunus Memiş, Kürt Meselesi'nin, Türkiye'nin yüzyılı aşkın bir süredir masasında duran meselelerinden biri olduğuna dikkat çekerek, “Bu meseleyle yüzleşen ve çözüm üreten tek siyasi hareket  AK Parti. Eşit yurttaşlık için mücadele edeceğiz” dedi. 

Memiş yaptığı yazılı açıklamada, Kürt Meselesi’ne dikkat çekerek şöyle dedi:

"Kökleri, İmparatorluk dönemine kadar uzanan bu mesele; siyasi, iktisadi, etnik ve hepsinden de önemlisi psikolojik yönleri olan karmaşık bir sorun alanıdır. Tüm bu karmaşıklığa rağmen mayınlı arazide AK Parti zırhsız bir şekilde sorunun çözümü için tarihi bir sorumluluk aldı. Mesele tüm boyutlarıyla ele alındı, reformlar ile büyük kazanımlar üretildi. Bu kazanımlarla bölge halkı rahat bir nefes aldı. Kardeşlik projesi sadece Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgemizi değil, tüm coğrafyamızı umutlandırdı. Bu umut taşeron yapıları rahatsız etti. Bu rahatsızlık şiddeti doğurdu, çözüm süreci zehirlendi. Ancak Ak Partimiz çözümü zehirleyenlere inat ebedi kardeşlik için geri adım atmamaya kararlı.”

AK Parti Hükümetleri tarafından, Kürt sorunu ile ilgili çalışmalara da dikkat çeken Memiş, TBMM’de Çözüm  Süreci Momisyonu  oluşturulduğunu ve  ekonomik reformların  yapıldığını söyledi. Aynı konu ile ilgili  kalkınma projelerinin  gerçekleştirildiğini ifade eden AK Parti’nin milletvekili adayı,  “Bunlar sadece süreç içerisinde atılan adımlardan bazıları” diye konuştu.  (ANKA)

(BK/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@