Eşinden Ne istediniz?

Bezm-i Alem Hastanesi'nde çalışan doktor Hatice Özçelik kendisine hiç bir açıklama yapılmadan ve hiç bir sebep gösterilmeden işten çıkartıldı. Geçtiğimiz g

Haberler 08.05.2015, 10:41
Eşinden Ne istediniz?

Bezm-i Alem Hastanesi'nde çalışan doktor Hatice Özçelik kendisine hiç bir açıklama yapılmadan ve hiç bir sebep gösterilmeden işten çıkartıldı.

Geçtiğimiz günlerde Samanyolu haber grubu genel yayın yönetmeni Hidayet Karaca ve 62 polisin reddi hakim talebini kabul ettiği için tutuklanan İstanbul 29. Asliye Ceza Mahkemesi hakimi Metin Özçelik'in eşi doktor Hatice Özçelik'in çalıştığı hastanedeki işine son verildi.

Reddi hakim taleplerini kabul ettiği andan itibaren sistematik bir linç saldırısına maruz kalan 29. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Metin Özçelik, verdiği kararı nedeniyle önce açığa alındı. Daha sonra savunması alınmayarak tutuklanma talebiyle mahkemeye sevik edilen Özçelik, tutuklandı.

Hakim Özçelik'e yönelik başlatılan linç kampanyası yeni bir boyut kazandı. Bezm-i Alem Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde görev yapan Doktor Hatice Özçelik'e mesai bitiminde hiçbir gerekçe gösterilmeden işine son verildiği bilgisi öğrenildi. Doktor Hatice Özçelik'in hiçbir şekilde savunması dahi alınmadığı açıklandı.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Özgürlük ve Demokrasi Platformu Genel Başkanı Vedat Öztürk , "Artık vesayet herkesi esir almış durumda. Hukukun bekleme odasına alındığı bu ülkede yapılan zulümler normal karşılanır oldu. 

Toplum ve insanlar artık cinnet geçiriyor. İnançlarımıza göre düşmanla yapılan savaşta bile kadınlara ve çocuklara dokunulmaz, ancak bu nasıl bir kin ise 28 Şubat'ta dahi eşi görülmemiş bir şekilde hakim Metin Özçelik'i hapse at, Doktor Hatice Özçelik hanımefendiyi işsiz bırak, dolaylı olarak yavrularını cezalandır. 

Zannetmesinler kimse bir şey demez, her şey milletin gözü önünde cereyan ediyor. Zulme ortak olanlar en yakın tarih olarak, 7 Haziran’da halktan gereken dersi mutlaka alacaktır. Ülkenin normalleşmesi için, bütün bu saçmalıklar artık son bulmak zorundadır. Herkesi vicdanlı olamaya, bu yoksa bile hukuka uymaya davet ediyoruz" dedi.

Yapılan uygulamanın doğru olmadığını belirten Ufuk Sağlık Sen Genel Başkanı Adnan Bayraktar, "Soruşturma açılmadan, savunması alınmadan ve hiç bir gerekçe gösterilmeden, eğer başkasının suçundan dolayı mesul tutularak bir doktor işinden uzaklaştırılıyorsa, böyle bir yaklaşım bütün kurumlarda çalışan doktorları tedirgin edecektir. Bu şartlarda çalışan bütün doktorların motivasyonu düşecek, çalışma aşk ve şevki kırılacaktır" diye konuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@