Eşi Hastalanınca Dönerci Oldu

DÜZCE'nin Akçakoca İlçesi'nde 41 yaşındaki Hanife İnanır, eşi 46 yaşındaki Murat İnanır'ın 'buerger hastalığı'na yakalanarak çalışamaz duruma gelmesi üzerine onun işlettiği dönerci dükkanının başına geçti. 5 yılı aşkın süredir döner kesen Hanife İnanır, iş yerinin kapanmasını önlerken özel soslu tavuk döneri ile müşteri sayısını da artırdı.

Haberler 14.12.2015, 14:44
Eşi Hastalanınca Dönerci Oldu

 (DHA)- DÜZCE'nin Akçakoca İlçesi'nde 41 yaşındaki Hanife İnanır, eşi 46 yaşındaki Murat İnanır'ın 'buerger hastalığı'na yakalanarak çalışamaz duruma gelmesi üzerine onun işlettiği dönerci dükkanının başına geçti. 5 yılı aşkın süredir döner kesen Hanife İnanır, iş yerinin kapanmasını önlerken özel soslu tavuk döneri ile müşteri sayısını da artırdı.

Yalı Mahallesi'nde tavuk döner dükkanı işleten Murat İnanır, 6 yıl önce buerger hastalığına yakalandı. Murat İnanır'ın, hastalık nedeniyle diz altından kesilen bacaklarına protez takıldı. Bu süreçte kursa giden ve girdiği sınavda başarılı olarak Esnaf Sanatlarlar Odası tarafından ustalık belgesi verilen Hanife İnanır, eşinin işlettiği dönerci dükkanının başına geçti. 5 yılı aşkın süredir tavuk döner kesen Hanife İnanır, iş yerinin kapanmasını önlerken geliştirdiği özel soslu tavuk döner ile de müşteri sayısını artırdı. Özellikle üniversite öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği dönerci dükkanının duvarları, müşterilerin memnuniyetlerini dile getirdikleri notlarla doldu.

2 çocuk annesi Hanife İnanır, "Eşim hastalanınca dükkanın başına geçtim ve ustalık belgesi alabilmek için kursa gittim. Bu sürede çalışanlarla birlikte dükakının kapanmasını önledik. Belgeyi alınca ise her şey daha kolay oldu. 5 yılı aşkın süredir döner kesiyorum. Görenler önce şaşırıyor. Ama sonraları alıştılar" dedi. Murat İnanır ise "Ameliyat aşamalarında eşim kurslara giderek belgerini aldı. İş yerini kapatmak yerine şu an eşim dönercilik yapıyor, ben ona yardım ediyorum" dedi. 

 

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@