Erdoğan'ın ‘Tartışmalı' İran Ziyareti

ANKARA (ANKA) –Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin daveti üzerine, beraberlerinde bakanların da yer aldığı bir heyetle, 7 Nisan 2015 tarihinde İran’a resmi bir ziyaret ger

Haberler 05.04.2015, 05:15
Erdoğan'ın ‘Tartışmalı' İran Ziyareti

ANKARA (ANKA) –Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin daveti üzerine, beraberlerinde bakanların da yer aldığı bir heyetle, 7 Nisan 2015 tarihinde İran’a resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.

Türkiye’den İran’a Cumhurbaşkanı düzeyinde dört yıl aradan sonra yapılacak bu ziyaret vesilesiyle, Türkiye-İran Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi’nin ikinci toplantısı düzenlenecek.

Erdoğan’ın, İran’ın dini lideri Ayetullah Seyyid Ali Hamaney ve Cumhurbaşkanı Ruhani’yle Tahran'da görüşmelerde bulunmaları öngörülüyor.

Ziyaret sırasında Türkiye-İran arasındaki ikili ilişkiler tüm boyutlarıyla ele alınacak, ayrıca bölgesel ve uluslararası konular hakkında görüş teatisinde de bulunulacak.

-"ERDOĞAN GİDERİZ VEYA GİTMEYİZ..."-

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yemen ile ilgili İran’a yönelttiği sert eleştiriler üzerine İran'da bazı kesimlerce Erdoğan'ın ziyaretinin iptal edilmesi istenmişti. 

Erdoğan, İran’dan kendisine yöneltilen eleştirilere yanıt verirken, İran ziyareti ile ilgili bir değişiklik olmadığını belirtmişti. Erdoğan, “Gideriz veya gitmeyiz bunun kararını verecek olan biziz. Şu anda biz programımızı aynen koruyoruz ama Yemen’i de izliyoruz. Yemen’deki gelişmeler bizim için çok çok önemli, her türlü kararı vermemizi gerektirecek adımlar olabilir ama şu anda programımızda herhangi bir değişiklik söz konusu değil” demişti. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@