Erdoğan'ı Protesto Eden 258 Kişinin Yargılanmasına Başlandı

ESKİŞEHİR'de 2014 yılındaki yerel seçimler öncesi miting için kente gelen dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ı protesto etmek için yürüyüş yapan 258 kişi hakkında 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Haberler 24.11.2015, 17:41
Erdoğan'ı Protesto Eden 258 Kişinin Yargılanmasına Başlandı
(DHA)- ESKİŞEHİR'de 2014 yılındaki yerel seçimler öncesi miting için kente gelen dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ı protesto etmek için yürüyüş yapan 258 kişi hakkında 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Eskibağlar Mahallesi Üniversite Caddesi'nde 7 Mart 2014 tarihinde meydana gelen olayda yaklaşık 300 kişi Erdoğan'ı protesto etmek için yürümek istedi. Çevik kuvvet polisleri, 5 kilometre uzaklıktaki miting alanına doğru yürüyüşe geçen kalabalığa izin vermedi. Polis ekipleri müdahalede bulunduğu grupta bulunanları gözaltına aldı. Götürüldükleri Emniyet Müdürlüğü'nde ifadeleri alınanlar daha sonra serbest bırakıldı.

Yürüyüşe katılanlardan 258'i hakkında 2 bin 911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Kanunu'na muhalefet suçundan Eskişehir 7'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Sanıkların yargılanmasına bugün başlanıldı. 6 aydan 3 yıla kadar hapis istemiyle tutuksuz yargılanan sanıklar, suçlamaları kabul etmeyerek kendilerinin daha yürüyüşe başlamadan polislerin müdahalesiyle karşılaştıklarını önü sürdü. Bazı sanıklar, "Biz demokratik hakkımız olan yürüyüşümüzü yapmak için toplandığımız sırada polisler her iki yandan bize saldırdı. Atılan gazlardan etkilenmemek için cami bahçesine kaçtık. Suçlamaları kabul etmiyoruz" dedi.

Sanık sayısının fazla olması nedeniyle Eskişehir 7'nci Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmanın önümüzdeki Cuma gününe kadar devam edeceği belirtildi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@