Erdoğan'dan OHAL sinyali

Erdoğan El Cezire canlı yayınında darbe girişimine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Haberler 20.07.2016, 22:36
Erdoğan'dan OHAL sinyali

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu'na ara vererek El Cezire'nin canlı yayınına katıldı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

'1.ORDU KOMUTANININ AÇIKLAMASI...

'1. Ordu Komutanının, sonra savcıların açıklamaları süreci kontrol altına almaya yardımcı oldu

İSTİHBARAT ZAFİYETİ OLDUĞU DOĞRU

İstihbarat zafiyeti olduğu ne yazık ki doğru.Biz devlet ve halk olarak el eleyiz bu tip örgütlere karşıyız halkla birlikte oldukça tanklar sonuç alamaz alamadı.Geçmişe yönelik elimizde çok sayıda şüpheli vardı kanunlar ve mevzuatlar hareket etmemeze engel oldu.

'HENÜZ SONUNA GELMEDİK'

Çok sayıda dokümana ulaşıldı, çok sayıda insan tutuklandı. Ancak henüz sonuna gelmedik. Bu darbe girişiminin bastırılmasının bir son olduğunu kabul etmiyorum, sonraki süreçte kendilerine göre farklı planları olabilir.

Bu darbe girişiminde başarılı olamadılar. Ben eminim ki önümüzdeki haftalar içerisinde kendi gelecekleri için bazı fikir ve planlarını yapacaklardır. Biz de devlet ve milletle eleleyiz. Biz halkla birlikte oldukça tanklar sonuç alamayacaktır, zaten de alamamıştır. İnsanlar buna karşı çıkmıştır.

OHAL SİNYALİ

Fransa'nın Dışişleri Bakanı'nın ne söylediğini bilmiyorum ama benim söyleyeceğim tek bir şey var. Kısa bir süre içinde Fransa'daki terör sadırılarını ele alalım. Çok sayıda adım attılar. Onlar da çok sayıda insanı tutuklamak durumunda kaldılar. 3 ay öncesine baktığımız zaman Olağanüstü hal ilan ettiler. Önce 3 ay ilan ettiler, sonra uzattılar. Bir darbe girişimi suç mudur? Suçtur tabii ki. Bunun sorumluluğu kimdedir. Tabii ki bunları bulmak devletin sorumluluğunda. Bir hukuk devletinde, bir insan eğer suçlu bulunursa cezasını çekmeli. Demokrasiden ders almak istiyorlarsa, Fransa bizden ders alabilir. Fransa'da onlar ülkelerinden dışarı atıyorlar.

Türkiye'de 3 milyon suriyeli ve Iraklı var. Hiç kimse bize bu noktadan ders vermeye kalkmamalı. Biz bu darbe girişimine kim katıldı bunları gözaltına alıyoruz. Devlet yapması gerekeni yapıyor.

"BÜTÜN PARTİLERLE BİR ARAYA GELMEK BENİM İÇİN ONUR OLUR"

Biz işbirliğinden uzak bir hareket değiliz. Bize hakaret edenler, bize hakaret etme hakkını kendilerinde buluyorlar. Ama tabii ki, biz hiç kimseye hakaret etmiyoruz. Biz her şeyi hukuk çerçevesinde yapmak istiyoruz ve yapıyoruz. Biz 246 masum insanı kaybettik ve tanklarla ezildi bu insanlar. 1500 kişi yaralandı. Olan olayların kapsamı bu kadar büyükken hala insanlar Erdoğan diktatördür diye nasıl der.

Her zaman için diğer partilerle işbirliğinde oluruz. Başbakanımız bunu yaptı zaten. Ben memnun olurum bu tip toplantılardan. Bu milletin cumhurbaşkanıyım. Bütün bu insanlarla bir araya gelmek benim için onur olur.

 

Kaynak: gercekgundem.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@