Erdoğan'dan Gençlere: Eli Molotofluların Kurtuluşuna Vesile Olacaksınız

ÇANKIRI (ANKA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankırı'da gençlere seslenir...

Haberler 14.10.2015, 17:25
Erdoğan'dan Gençlere: Eli Molotofluların Kurtuluşuna Vesile Olacaksınız

ÇANKIRI (ANKA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankırı'da gençlere seslenirken, "Ben karşımdaki gençliği tinerci gençlik olarak görmüyorum. Ben karşımdaki gençliği eli molotoflu gençlik olarak görmüyorum, o eli molotoflu olanların kurtuluşuna vesile olacak gençlik olarak görüyorum. Sizler elinde bilgisayarıyla, elinde kitabıyla, geleceğin o karanlık günlerini aydınlatacak gençliksiniz" dedi. 

Erdoğan, Çankırı’da Belediye Başkanlığı ziyareti öncesinde, burada toplanan kalabalığa seslenirken "Terörle iş başına gelmek isteyenlere 1 Kasım'da en güzel cevabı vereceğinize inanıyorum" mesajı verdi. 

"Bizim yolumuz şiddet yolu değildir, bizim yolumuz sevgi yoludur, aşk yoludur. Biz bu yola böyle çıktık böyle yürüdük, böyle yürüyeceğiz. Zira biz biliyoruz ki birbirimizi sevmedikçe iman etmiş olamayız. Öyleyse bunun gereğini yapmamız lazım" diyen Erdoğan şunları kaydetti:

"Hanım kardeşlerimden ricam şudur, siz birlik, beraberlik ve kardeşlik için kapı kapı dolaşarak inanıyorum ki bu birliği, beraberliği, kardeşliği yaymalısınız. Zira atalarımızın güzel ifadesi var, kale içerden fethedilir. Bunu siz yaparsınız.

Gençler, sizler de bir şeyi unutmayacaksınız, nedir o, siz bu milletin geleceğisiniz. Ben karşımdaki gençliği tinerci gençlik olarak görmüyorum, o gençliğin de kurtuluşuna çare olacak gençlik olarak görüyorum. Ben karşımdaki gençliği eli molotoflu gençlik olarak görmüyorum, o eli molotoflu olanların kurtuluşuna vesile olacak gençlik olarak görüyorum. Sizler elinde bilgisayarıyla, elinde kitabıyla, geleceğin o karanlık günlerini aydınlatacak gençliksiniz. Birbirinizi makam, mevki için değil sadece Allah için sevin.

Son terör eyleminin faturasını gördünüz, 97 vatandaşımız maalesef acımasızca, vahşice öldürüldü. Faillerini bugün, yarın inşallah çıkaracağız ama bilesiniz ki terörün iyisi kötüsü olmaz. Terörün tamamı kötüdür. Bunları tespit etmek suretiyle de gereği yapılacaktır ama canlı bomba olarak ölenler öldü zaten, gitti. Fakat bunların arkasında kim var, mesele şimdi onları çıkarmak, onları çıkaracağız. İnşallah 1 Kasım ülkemize hayırlı olsun." 

Erdoğan’ın konuşması sırasında kalabalık tekbir getirdi. (ANKA)

(GO/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@