Erdoğan'dan Akıncı'ya Eleştiriye İlk Kriz Yorumu

LEFKOŞA(ANKA) -  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın KKTC’de cumhurbaşkanlığı seçimini kazanan Mustafa Akıncı’ya yönelttiği “KKTC Cumhurbaşkanı’nın ağzından çıkanı kulağı duyması lazım” eleştirisi, KKTC medyasınca “ilk kriz

Haberler 27.04.2015, 22:50
Erdoğan'dan Akıncı'ya Eleştiriye İlk Kriz Yorumu

LEFKOŞA(ANKA) -  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın KKTC’de cumhurbaşkanlığı seçimini kazanan Mustafa Akıncı’ya yönelttiği “KKTC Cumhurbaşkanı’nın ağzından çıkanı kulağı duyması lazım” eleştirisi, KKTC medyasınca “ilk kriz” olarak değerlendirildi.

Yeni Düzen Gazetesi sitesinden, Kuveyt’e hareketinden önce gazetecilere açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kuzey Kıbrıs’taki Cumhurbaşkanlığı seçimine değinirken Mustafa Akıncı'yı kastederek "Ağzından çıkanı kulağı duyması lazım" dediğine dikkat çekiyor.

Mustafa Akıncı’nın ise özel bir TV kanalında Erdoğan'a, “Yavrunun büyümesini istemiyor mu Türkiye? Biz hep yavru mu kalalım? Ayaklarımızın üzerinde durmayı beceremeyelim mi?” gibi sözlerle yanıt verdiği aktarılırken, Akıncı’nın daha önce "Türkiye ile ben kardeşlik ilişkisi istiyorum” dediği de anımsatılıyor.(ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@