Erdoğan'a Hakaretten 2 Öğretmene 7 Bin 800 tl para cezası

ADANA Ceyhan’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle 2 öğretmen 7.800  TL adli para cezasına çarptırılmıştı. Bu durum Eğitim Sen Adana Şubesi tarafınd

Haberler 16.05.2015, 13:14
Erdoğan'a Hakaretten 2 Öğretmene 7 Bin 800 tl para cezası

ADANA Ceyhan’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle 2 öğretmen 7.800  TL adli para cezasına çarptırılmıştı. Bu durum Eğitim Sen Adana Şubesi tarafından yapılan yürüyüş ve sonrasında yapılan basın açıklamasıyla protesto edildi. 

Dün akşam saatinde ellerinde pankart ve dövizlerle Konakoğlu Mahallesi Kızılay Caddesi üzerindeki Üçgen Park'a gelen Eğitim Sen üyeleri, AK Parti karşıtı sloganlar attı.

Eğitim Sen Adana Şube Başkanı Ahmet Karagöz, K.C.G. ve B.E.Ö. isimli Öğretmenlerin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret sebebi ile Ceyhan 2'inci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından 7.800 TL adli para cezasına çarptırıldığını hatırlattı.

Öğretmenlerin hakaret etmediğini söyleyen Karagöz, Bu olayın Gezi Eylemlerinin 2. Yıldönümüne gelmesine tesadüf diyemeyeceğiz ve bu cezaları hak etmiyoruz, dedi. Açıklamanın ardından da grup dağıldı. 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@