Erdoğan: Üzerinde 7 Kilo Tnt Olan Canlı Bomba Suriye Tarafına Geçmek İsterken Yakalandı (2)

KUTLAMALARA İLİŞKİN DEĞİŞİM SÜRECİNİ BAŞLATACAĞIZ

Haberler 30.10.2015, 23:10
Erdoğan: Üzerinde 7 Kilo Tnt Olan Canlı Bomba Suriye Tarafına Geçmek İsterken Yakalandı (2)
KUTLAMALARA İLİŞKİN DEĞİŞİM SÜRECİNİ BAŞLATACAĞIZ

29 Ekim kutlamalarındaki değişiklere ve ilklere değinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Beştepe'ye geçtiğimizde kutlamalara ilişkin bazı değişikler yapacaktık. Artık burada bir değişim sürecini başlatacağız" dedi.

KANDİL'DEN AHKAM KESME SEN KİMSİN? SEN HADDİNİ BİL

Terörle mücadelenin devam edeceğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim mücadelemiz Kürt kardeşimle değil ki. Mücadelemiz terör, terörist ile. Kürt insanı öldürüldü diyor. Dürüst ol. Kandil'den ahkam kesme. Erdoğan bu işin faili diyorsun. Ona vatandaşım karar verir. Sen kimsin? Sen haddini bil. Siz silahınızla daima katliam peşindesiniz. Katliam yapacak canlı bombalar üretiyorsunuz. Yaptığınız iş bu" ifadelerini kullandı.

TEMENNİM BUNDAN SONRAKİ SEÇİMDE CAMİLERDE BİR OY KULLANMA ŞANSI DOĞAR

Camilerde de oy kullanılabileceğini belirten Erdoğan şöyle dedi: "Kuyruklarda uzun beklemeler var. Beklememek için gelmiyorlar. Camiler devreye sokulsaydı seçmen beklemeden oyunu kullanabilecekti. Bunu yapamadık. Temenni ederim ki bundan sonraki seçimlerde şimdi daha da toparlandı. Temennim bundan sonraki seçimde inşallah bu cami olayı dikkate almak suretiyle buralarda da bir oy kullanma şansı doğarsa, fırsat verilirse o zaman kesinlikle oy kullanma oranının yüzde 60'ın, 70'in üzerine çıkacağına inanıyorum." 

ÜCRETSİZ KİTAPLAR VERİLİYOR TAPLETLER OLAYI VAR 

Öğretmen açığına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Öğretmen açığının giderilmesi gerekiyor. Dershanelerle ilgili sorun çözüldü. Ücretsiz kitaplar veriliyor. Tabletler olayı var. Bunlar devam ediyor. Türkiye bir sınıf atlıyor. Bu işi biraz daha süratlendirmemiz gerekiyor. Bölünmüş yollara başbakanlığım döneminde yenileri eklendi. Yavuz Sultan Selim Köprüsü devam ediyor. 3. Köprü inşallah önümüzdeki yıl açılacak" dedi.

100 AYDIN ÇIKMIŞ BİZE KARŞI SALDIRIYA GEÇİYOR 

Bir grup aydının saldırıya geçtiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu ülkede aydın geçinen karanlıklar var. Bu oyuna da gelmeyelim. Dikkatli olalım. İşte 100 aydın çıkmış öyleymiş. Bize karşı saldırıya geçiyorlar. Sen 100 tane oradan çıkarsan 500 tane de onun karşında aydın çıkar. Nitekim onlar da gereken cevabı verdiler" açıklamasını yaptı.

İÇ SAVAŞA CESARET EDEN VARSA ORTAYA ÇIKAR

İç savaş tartışmalarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Nerede iç savaş geliyor ya. Buna cesaret eden varsa ortaya çıkar. Gereken cevabı da alır. Güvenlik güçlerime, silahlı kuvvetlerime bu konuda güveniyorum. Böyle bir yola başvururlarsa bedelini çok ağır öderler" diye konuştu. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@