Erdoğan: Tüm Gücümüzle Çalışmaya Devam Edeceğiz

ANKARA(ANKA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anıtkabir özel defterine yazdığı mesajında, "Ü...

Haberler 29.10.2015, 10:05
Erdoğan: Tüm Gücümüzle Çalışmaya Devam Edeceğiz

ANKARA(ANKA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anıtkabir özel defterine yazdığı mesajında, "Ülkemizin Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından seçilen ilk cumhurbaşkanı olan zatıalinizin bizlere bıraktığı emanet olan cumhuriyetimizi doğrudan halkın oyuyla seçilmiş ilk cumhurbaşkanı sıfatıyla daha da yükseltmek, muhasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti bugün 92’inci yaşını kutluyor. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları devlet erkanının katılımıyla Anıtkabir’in ziyaret edilmesiyle başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğindeki devlet erkanı aslanlı yolun başında bir araya gelerek yürüyüşe başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakması sonrasında bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun hemen ardından ise İstiklal Marşı okundu.  

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması sonrasında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, Misak-ı Milli Kulesi'nde Anıtkabir özel defterini imzaladı. Erdoğan deftere, "Ülkemizin Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından seçilen ilk cumhurbaşkanı olan zatıalinizin bizlere bıraktığı emanet olan cumhuriyetimizi doğrudan halkın oyuyla seçilmiş ilk cumhurbaşkanı sıfatıyla daha da yükseltmek, muhasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" notunu düştü. 

Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilan ettiği Cumhuriyetin 92.yıl dönümüne ulaşmış olmanın mutluluğu içerisinde olduklarını belirttiği mesajında, “Bölgemizde tarihi olayların cereyan ettiği bir dönemde kuruluş yıl dönümünü kutladığımız cumhuriyetimizi tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ilkeleri çerçevesinde ilelebet yaşatmanın azim ve kararlılığı içinde olduğumuzu bu vesileyle bir kez daha ifade ediyorum. Ülkemizin Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından seçilen ilk cumhurbaşkanı olan zatıalinizin bizlere bıraktığı emanet olan cumhuriyetimizi doğrudan halkın oyuyla seçilmiş ilk cumhurbaşkanı sıfatıyla daha da yükseltmek, muhasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, ayrıca “Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun ruhunuz şad olsun” dediği mesajını, “92 yıl sonra bir kez daha ülkemizin bütünlüğü, milletimizin birliği, devletimizin bekası için gerektiğinde gözlerini kırpmadan ölüme giden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi saygıyla yad ediyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir'deki törenin tamamlanmasıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne hareket etti. Erdoğan, burada Cumhuriyet Bayramı tebriklerini kabul edecek. 

Anıtkabir bugün saat 19.00'a kadar vatandaşların ziyaretine açık olacak.

Dün ilk kez 29 Ekim nedeniyle 81 ilden 900 vatandaş Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni ziyaret etti. (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@