Erdoğan Seçim İçin Tarih Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Meclis Başkanımızla görüşüp ülkeyi seçime götürürüz. Zaman kaybetmeye gerek yok. 1 Kasım’da, inşallah, Türkiye tekrar seçimi yaşayacaktır” dedi.

Haberler 21.08.2015, 14:41
Erdoğan Seçim İçin Tarih Verdi

İSTANBUL (ANKA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Meclis Başkanımızla görüşüp ülkeyi seçime götürürüz. Zaman kaybetmeye gerek yok. 1 Kasım’da, inşallah, Türkiye tekrar seçimi yaşayacaktır” dedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, “Şu anda seçim sürecinin içerisine giriyoruz. Cumhurbaşkanı olarak yetki alanlarımı biliyorum sonuna kadar kullanmak durumundayız. Zaman kaybetmenin peşinde olmayacağım. En fazla milletvekiline sahip olan partinin genel başkanına görevi verdim. Netice alamadılar. Şimdi ana muhalefet partisinin başındaki zat Beştepe'yi tanımayanı niye çağırayım ki? Zaman kaybetmeye gerek yok. Cumhurbaşkanı ülkeyi seçime götürebilir mi? Şu anda cumhurbaşkanı olarak 45 günün sonunda tekrar Meclis Başkanı ile görüşme yaptıktan sonra hayırlısıyla ülkemizi bir erken seçime götüreceğiz. Kimi görevlendirirsem o kişi de burada seçim hükümetini parlamento içinden gerekirse dışından almak suretiyle kabineyi oluşturur ve seçime gideriz. Güvenlik güçlerimiz bütün önlemlerini aldı, YSK bütün hazırlıklarını yaptı. Bu süreç içerisinde kim ön seçim yapacaksa hazırlıklarını yapacak. Şu anda açıklanan tarih 1 Kasım. İnşallah Türkiye 1 Kasım'da tekrar seçimi yaşayacaktır.” (ANKA/DEVAM)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@