Erdoğan, Obama İle Görüştü

ANKARA (ANKA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Barack Obama yaptıkları telefon görü...

Haberler 10.11.2015, 07:45
Erdoğan, Obama İle Görüştü

ANKARA (ANKA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Barack Obama yaptıkları telefon görüşmesinde, Suriye’deki son gelişmeleri değerlendirirken,ılımlı Suriye muhalefetini güçlendirmeye yönelik ortak çabaların artırılmasının ve DAEŞ’e baskının yoğunlaştırılmasının önemine değindi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Obama arasında bir telefon görüşmesi gerçekleşti.

Görüşmeye ilişkin Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, ABD Başkanı Obama, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmede, 1 Kasım Genel Seçimlerinin sonuçlarından dolayı Türk halkını kutladığını ifade etti. 

Görüşmede, Antalya’da yapılacak olan G-20 Zirvesi’nin gündem maddeleri ele alındı. 

Suriye’deki son gelişmelere ilişkin görüş teatisinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Obama, ılımlı Suriye muhalefetini güçlendirmeye yönelik ortak çabaların artırılmasının ve DAEŞ’e baskının yoğunlaştırılmasının önemine değindi. 

İki lider, siyasi geçiş süreci de dahil olmak üzere, Suriye’deki çatışmaya müzakere suretiyle bir çözüm bulunması konusunu da değerlendirdi. 

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Obama, terör örgütü PKK’nın eylemlerinin son bulması gerektiğini de vurguladı. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@