Erdoğan'ın Karşısında Kime Oy Verirsiniz? Mansur Yavaş'tan Dikkat Çeken Oy

Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile milletvekili seçimlerine dair gerçekleştirilen anket sonuçlarından biri daha açıklandı. Ankette Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener gibi isimler olmasına rağmen en yüksek oyu Mansur Yavaş aldı.

Erdoğan'ın Karşısında Kime Oy Verirsiniz? Mansur Yavaş'tan Dikkat Çeken Oy

Cumhurbaşkanlığı genel seçimleri, milletvekili seçimlerine dair Area Araştırma yeni anket sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Seçim olması durumunda hangi partiye oy verirsiniz sorusunu katılımcılara yönelten Area Araştırma ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın rakiplerinin oy oranlarını da araştırdı. 

PARTİLERİN OY ORANLARI

AREA Araştırma, Mayıs ayına ilişkin siyasi gündem araştırması sonuçlarına göre; en yüksek oy oranı AK Parti'de. CHP, İYİ Parti, MHP ve HDP ise diğer barajı geçen partiler arasında yer alıyor. Ayrıca DEVA, Memleket Partisi ve Gelecek Partisi oy oranları da araştırma sonuçlarında paylaşıldı. 

Buna göre katılımcıların oy oranlarına dair yanıtları şu oranlarla şekillendi. 

AK Parti: Yüzde 35

CHP: Yüzde 23.1

İYİ Parti: Yüzde 14.1

MHP: Yüzde 10.1

HDP: Yüzde 10.1

Yeni kurulan partilerin oy oranlarına dair sıralama ise şöyle; Ali Babacan'ın partisi DEVA'nın yüzde 2.5 aldığı ankette, Memleket Partisi yüzde 1.7, Türkiye Değişim Partisi yüzde 1.1 Saadet Partisi yüzde 1.0, Gelecek Partisi yüzde 1.0 oy aldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN RAKİPLERİ

Araştırma sonuçlarında ayrıca Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın rakiplerinin oy oranları da araştırıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a en rakip aday Mansur Yavaş olurken oy oranı da yüzde 45 bandında çıktı. 

Mansur Yavaş: 45.0

Ekrem İmamoğlu: 40.6

Meral Akşener: 37.2

Kemal Kılıçdaroğlu: 23,8

Muharrem İnce: 21,2

Ali Babacan: 15,9

Area Araştırma katılımcılara ayrıca erken seçim olmalı mı? sorusunu da yöneltti. Katılımcıların yüzde 51'i erken seçim olmalı derken yüzde 43.8'i olmamalı yanıtını verdi. 

Yorumlar (3)
Hüseyin 1 gün önce
Recep Tayyip Erdoğan’dan başkası yalan
Nurgül bahadır 20 saat önce
Masur yavaş çok güzel gidiyor umarım cumur başkanı masur yavaş olur
Tuncay 3 saat önce
Ulan bu zamanda erdoğandan vazgeçmek ahmaklıktan başka bir şey değildir kardeşim erdogan demek akdenize el koymak demek erdoğan demek libya karabağ bosna sudan somali tunus cezair pakistan macaristan demek erdoğan demek türkiyenin eski gücüne ulaşması demek ahmaklık yapma şansımız yoktur kardeşim

Gelişmelerden Haberdar Olun

@