Erdoğan, imam hatiplilere seslendi: Ayak bileklerine zincir takıldı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, imam hatiplilerin ayak bileklerine zincir takıldığını savunarak, “Gençler, sadece bu milletin değil ümmetin de umudusunuz” diye konuştu.

Haberler 28.04.2016, 21:13
Erdoğan, imam hatiplilere seslendi: Ayak bileklerine zincir takıldı
İmam Hatipliler Derneği’nce Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen Önder İmam Hatip Gençlik Buluşması’nda konuşan Erdoğan, çocuklarının da imam hatip mezunu olduğunu hatırlatarak, “Bizler imam hatipte olmanın fikir dünyamıza neler kattığını çok iyi biliyoruz. Deryayı bilmeyenlerden olmayacağız. Şu karşımda gördüğüm manzara, her alanda fikir dünyası dolu olanların ezici bir çoğunluğa sahip olduğunu gösteriyor” dedi.

‘Bize ait değerlerden uzak bir nesil yetiştirme projesi’

İmam hatiplerin ‘küllerinden yeniden doğduğunu’ söyleyen Erdoğan, yerli değerlerden uzak bir nesil yetiştirme projesinin uygulandığını iddia etti: “Türkiye’de bir dönem bize ait değerlerden uzak bir nesil yetiştirme projesi uygulanmaya başladı. Bunun için eğitim sistemi alt üst edildi. Bunun çilesini çok çektiniz. Medyadan spora bilinçli çalışmalar yürütüldü. İmam hatiplinin ayak bileklerine zincirler takıldı.”

İmam hatiplerin kolejlerle yarıştığını öne süren cumhurbaşkanı,“Milletimiz eline geçen her fırsatta bu okullara destek oldu” diye konuştu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@