Erdoğan Hükümeti Kurma Görevini Davutoğlu'na Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu Cumhurbaşkanlığı Külliyesi\'nde bir araya geldi. Görüşmede, Erdoğan, Davutoğlu\'na seçim hükümeti kurma görevini verdi. Davutoğlu, geçici Bakanlar Kurulu\'nu kurmak üzere Başbakan olarak atandı.

Haberler 25.08.2015, 13:39
Erdoğan Hükümeti Kurma Görevini Davutoğlu'na Verdi

ANKARA (ANKA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldi. Görüşmede, Erdoğan, Davutoğlu'na seçim hükümeti kurma görevini verdi. Davutoğlu, geçici Bakanlar Kurulu'nu kurmak üzere Başbakan olarak atandı.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Türkiye Büyük Millet Meclisi seçimlerinin yenilenmesine karar veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en fazla milletvekiline sahip AK Parti’nin Genel Başkanı ve Konya Milletvekili, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu bugün kabul ederek, Anayasanın 114. maddesi gereğince geçici Bakanlar Kurulunu kurmak üzere Başbakan olarak atadığı belirtildi.

Açıklamada, “Cumhurbaşkanımız, seçimlerden sonra istifa eden ve yeni hükümet kuruluncaya kadar göreve devamı istenmiş olmakla birlikte, bu defa Anayasanın 114. maddesi gereğince görevinden çekilmiş olan Bakanlar Kurulunun, geçici Bakanlar Kurulu kuruluncaya kadar görevine devam etmesini de istemişlerdir” denildi. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@