Erdoğan Hakkında ‘Vatana İhanet' Suç Duyurusu

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında “vatana ihanet” iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Haberler 07.09.2015, 16:33
Erdoğan Hakkında ‘Vatana İhanet' Suç Duyurusu

ANKARA (ANKA)- CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında “vatana ihanet” iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Hakverdi, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na Cumhurbaşkanı hakkında “vatana ihanet”  iddiasıyla yaptığı suç duyurusunda şöyle dedi:

“Şüpheli 7 Haziran 2015 tarihli genel seçimlerden önce başkanlık sistemine geçmek istediğini, ve Cumhurbaşkanı olmasına rağmen, tarafsızlık ilkesine aykırı olarak AKP adına 400 milletvekili istediğini açıklamıştır. 7 Haziran 2015 tarihli seçimlerde umduğunu bulamayan AKP tek başına iktidar olamamıştır. Bu tarihten sonra ülke bir kaosa sürüklenmiş, çok sayıda insanımız çatışmalarda öldürülmüştür.

20 Temmuz 2015 tarihinde Şanlıurfa ilinin Suruç ilçesinde düzenlenen bombalı intihar saldırısında 34 kişi ölmüş, 100'den fazla kişi yaralanmış, ardından iki polis evlerinde öldürülmüş ve ülkede kaos tırmandırılmıştır.”

Cumhurbaşkanı’nın dün bir televizyon kanalında yaptığı açıklamaya işaret edilen suç duyurusunda şu ifadeler yer aldı:

“Son olarak şüpheli 6 Eylül 2015 tarihinde katılmış olduğu bir televizyon programında Dağlıca’ da Eğer 400 milletvekilini alacak ve Anayasa'yı değiştirecek bir sayıyı bir parti almış olsaydı, bugün bunlar olmazdı, diyerek ülkede yaşanan terör olaylarının ve kaosun sorumlusu olduğunu ve kendi kontrollerinde geliştiğini itiraf ederek vatana ihanet suçunu işlediğini ortaya koymuştur. Bütün bu nedenlerden dolayı şüpheli hakkında şikayetçi olmamız gerekmiştir.”

Suç duyurusunda Erdoğan hakkında "vatana ihanet" suçu iddiasıyla gerekli kovuşturmanın yapılması talep edildi.(ANKA)

(MG/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@