Erdoğan: Engelleyici Bir Tavır İçine Giren Herkes Hesabını 4 Sene Sonra Yine Verir

ANKARA (ANKA) – Muhtarlara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, &l...

Haberler 04.11.2015, 14:40
Erdoğan: Engelleyici Bir Tavır İçine Giren Herkes Hesabını 4 Sene Sonra Yine Verir

ANKARA (ANKA) – Muhtarlara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Temenni ederim ki yeni dönemde, bu yeni anayasa hazırlıklarına katkı vermekten çekinmezler, bunu beraber masaya oturmak suretiyle hallederler. Engellemenin peşinde olan partiler bu anlayışlarından vazgeçmelidir diye düşünüyorum. Milletimizin yeni anayasa talebi karşısında direnen, engelleyici bir tavır içine giren herkes bunun hesabını da 4 sene sonra yapılacak seçimde yine verirler. Meclis’in çalışmaya başlamasıyla beraber bu konunun halledilmesine yönelik çalışma başlayacağına inanıyorum. Tartışma konusu olan tüm hususlar üzerinde konuşulur halledilir, milletimizin huzuruna getirilir. Ben de üzerime düşeni yapar, milletimizin uygulamasına hizmet ederim” dedi.

Erdoğan, şunları kaydetti:

“1 Kasım'ın en önemli mesajlarından biri de Türkiye'nin bir an önce yeni Anayasa meselesini çözmesi gerektiğidir. Bunu millet bekliyor.

Sözünü özellikle millete söyleyenlerle, içerideki ve dışarıdaki farklı odaklardan destek arayanlar arasındaki ayrımı görmek isteyen herkes 1 Kasım'ın sonuçlarını çok iyi analiz etmelidir. Ülkenin ve milletin geleceği için siyaset üretenlerle, yeni Türkiye’yi savunanlarla eski Türkiye söylemleri ve refleksleriyle hareket edenler bu seçimde bir kez daha görülmüştür. 1 Kasım, Türkiye'de demokrasinin gücünü, milli iradenin hakimiyetini perçinlemesi bakımından da son derece önemlidir.” (ANKA/DEVAM)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@