Erdoğan: Eğitim Davası, Her Dönemde Türkiye'nin En Öncelikli Meselelerinden Biri Oldu

ANKARA (ANKA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Eğitim davası, her dönemde Türkiye&rs...

Haberler 27.09.2015, 19:20
Erdoğan: Eğitim Davası, Her Dönemde Türkiye'nin En Öncelikli Meselelerinden Biri Oldu

ANKARA (ANKA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Eğitim davası, her dönemde Türkiye’nin en öncelikli meselelerinden biri olmuştur. Eğitime ve insana yapılan yatırımın geleceğe yatırım olduğunu biliyoruz” dedi.

Erdoğan, 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı’nın başlaması dolayısıyla yayımladığı mesajda, kalkınma ve gelişme yolunda, ülkelerin en büyük gücünün “eğitimli, nitelikli, çalışkan insan varlığı” olduğunu kaydederek, şu ifadeleri kullandı:

“Eğitim davası, her dönemde Türkiye’nin en öncelikli meselelerinden biri olmuştur. Bugün de, çocuklarımızın ve gençlerimizin çağın gereklerine uygun olarak ve fırsat eşitliği içinde eğitim-öğretim imkanlarından yararlanması yönünde yoğun bir çaba içindeyiz. Geçtiğimiz 13 yılda yapılan reformlar ve yatırımlar sayesinde bugün eğitimde fiziki altyapı sorunlarını büyük ölçüde geride bırakılmıştır. Eğitime ve insana yapılan yatırımın geleceğe yatırım olduğunu biliyoruz. Bundan sonra imkanlarımızı ve enerjimizi eğitimde kalitenin artırılmasına ve teknolojik yenilenmeye teksif etmemiz gerektiğine inanıyorum. Geleceğimizin güvencesi, bilginin takipçisi, araştırmacı ve her yaşta eğitime açık bireyler olarak yetiştireceğimiz çocuklarımızdır. Yeni Türkiye yolunda, çocuklarımızı ve gençlerimizi yarınlara en iyi biçimde hazırlamakta kararlıyız. Bu düşüncelerle, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılar diliyor, tüm vatandaşlarımı en kalbi duygularla selamlıyorum.” (ANKA)
(HM/AYÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@