Erdoğan: Cumhuriyetimizi Muasır Medeniyet Seviyesinin Üzerine Çıkarma Mücadelesini Sürdürüyoruz

ANKARA(ANKA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle yayınladığı mesajında, “...

Haberler 28.10.2015, 18:40
Erdoğan: Cumhuriyetimizi Muasır Medeniyet Seviyesinin Üzerine Çıkarma Mücadelesini Sürdürüyoruz

ANKARA(ANKA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle yayınladığı mesajında, “600 yıllık bir cihan devletinin enkazı üzerinde yükselen genç Cumhuriyetimizi, Gazi Mustafa Kemal’in veciz bir şekilde ifade ettiği ‘muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma’ mücadelesini, ilk günkü heyecanla, azimle ve şevkle sürdürüyoruz” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanlığından yayınlanan bayram mesajında Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, sadece kendi vatandaşlarının değil, aynı zamanda bölgesindeki ve dünyadaki tüm mağdurların, mazlumların, soydaş ve kardeş toplulukların da umut kaynağı olduğu belirtildi.

Birliğe, beraberliğe, kardeşliğe yönelik saldırıların gerisinde, Cumhuriyetin muasır medeniyetler seviyesine ulaşmış olmasından duyulan rahatsızlığın yer aldığı belirtilen mesajda, “1919’da çok zor şartlarda başlattığımız Kurtuluş Savaşımızı, 1923’te nasıl yeni devletimizin kuruluşunu ilan ederek taçlandırdıysak, bugün karşılaştığımız sıkıntıları da, inşallah, 2023 hedeflerimize ulaşarak geride bırakacağız” ifadeleri kullanıldı.

Erdoğan’ın mesajında, “Milletimizin ortak eseri olan Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak, hepimizin müşterek vazifesidir.

78 milyon vatandaşımızın her bir ferdi, bu ülkenin, Cumhuriyetin, aynı haklara sahip, ortak bir geçmişi ve ortak bir geleceği paylaşan, tasada ve kıvançta bir evlatlarıdır.

Milletimizin fertlerini kökeni, inancı, mezhebi, meşrebi, kültürü, kılık-kıyafeti üzerinden ayrıştırmaya kalkan herkes, Cumhuriyetin ruhuna, özüne ihanet içindedir” sözleri yer aldı.

Türkiye’nin, Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılına, “2023 hedeflerimize ulaşmış, birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi en üst seviyeye çıkarmış” olarak gireceğine yürekten inandığını belirten Erdoğan, bayramı “Bu duygularla, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, bu toprakları bir kez daha bizlere vatan kılan tüm gazilerimizi, şehitlerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” sözleriyle kutladı. (ANKA)

(HND/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@