Erdoğan: Biz Kasımpaşalı Olmaktan Hiçbir Zaman Gocunmadık Aksine Gurur Duyduk

İSTANBUL (ANKA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Milli irade sizdiniz siz de gereğiniz yaptınız. İşt...

Haberler 28.09.2015, 15:00
Erdoğan: Biz Kasımpaşalı Olmaktan Hiçbir Zaman Gocunmadık Aksine Gurur Duyduk

İSTANBUL (ANKA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Milli irade sizdiniz siz de gereğiniz yaptınız. İşte Kasımpaşa’dan birini milli irade aldı ve ta Cumhurbaşkanlığı makamına kadar taşıdı. Bunu küçümseyenler olabilir. Ama biz Kasımpaşalı olmaktan hiçbir zaman gocunmadık tam aksine gurur duyduk” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilkokul eğitimini aldığı Piyalepaşa İlkokulunu ziyaretinde yaptığı konuşmasında, “Belediye başkanı olduk, ondan sonra başbakan olduk ondan sonra da cumhurbaşkanı olduk ama bütün irade sizin. Siz oralara bizi getirdiniz. Çünkü biz milli iradeye inanmıştık ve milli iradenin gereği ne ise o olacak demiştik. Milli irade sizdiniz siz de gereğiniz yaptınız. İşte Kasımpaşa’dan birini milli irade aldı ve ta Cumhurbaşkanlığı makamına kadar taşıdı. Ama biz Kasımpaşalı olmaktan hiçbir zaman gocunmadık tam aksine gurur duyduk. Bunu küçümseyenler olabilir. Hani böyle bir kısım malum medya gurupları varya… Onlar bunu küçümseyebilir. Biz bir şeye inanacağız. Biz önce hakka kul olduk ondan sonra da halka teslim olduk. Biz bu yola böyle çıktık” dedi.

-“İNŞALLAH YARININ TÜRKİYE’SİNDE SİZLER ÖNEMLİ GÖREVLERE GELECEKSİNİZ”-

Eskiden eğitimde bu imkanların olmadığını ve şartların çok farklı olduğunu söyleyen Erdoğan, “Hamdolsun bu güzel mekanda biz ilkokul eğitimimizi aldık ve buradan mezun olduktan sonra da imam hatip okuluna geçtik. O zaman da İstanbul’da bir tane imam hatip vardı. Ama imam hatip mezunlarını üniversiteye almıyorlardı. Aynı dersleri okuduğumuz halde bize dediler ki gideceksin imtihana gireceksin. Bu sefer de biz de gittik lise farkı adı altında okuduğumuz derslerden tekrar oradan imtihan olduk. Tabi bütün bu engeller daha sonra aynı şekilde devam etti. Fakat azmederseniz azmin önünde dağlar bile dayanmaz. İnanç, azim çok önemlidir. İman öyle bir cevherdir ki dağları aştırır. Biz bu gayretle bu azimle bu makamlara geldik. Şuanda Piyalepaşa İlkokulu, bakınız 950 öğrencisiyle yola devam ediyor. Ama ben şimdi Piyalepaşa İlkokulundaki yavrularımıza bir şey tavsiye ediyorum. Azmedeceksiniz. İnşallah yarının Türkiye’sinde sizler önemli görevlere geleceksiniz. Yılmayacaksınız. Usanmayacaksınız” diye konuştu.

-“BİZ AYRIM YAPAMAYIZ, YAPTIĞIMIZ ANDA BİTERİZ”-

Bugüne kadar "asla" ayrı yapmadıklarını dile getiren Erdoğan, “Şimdi ben Kadı Mehmetli, Yeni Çeşmeli tüm kardeşlerime diyorum ki biz sizi Allah için seviyoruz. Biz bugüne kadar asla ayrım yapmadık benim oturduğum ev şimdi herkesin küçümsediği mesele varya. Ben Kaptanpaşa’da doğdum büyüdüm. Orada Roman kardeşlerimle beraber yetiştim, onlarla beraber aynı sınıflarda okudum. Ayrım mayrım olmadı. Biz birbirimizi sevdik. Ama şimdi Avrupa’nın birçok ülkelerinde Roman’ları kovuyorlar. Biz 2 milyon mülteciyi kabul ederken onlar kabul etmiyor. Bizde 2 milyon onlarda 200 bin. Niye? İnsana insan olduğu için değer verdik. Bu Türk’tür, bu Kürt’tür, bu Laz’dır, bu Çerkez’dir, bu Roman’dır, bu Boşnak’tır demedik. Bizi yaradan Allah onları da yarattığı için sevdik. Biz ayrım yapamayız. Yaptığımız anda biteriz. Onun için birbirimizi Allah için sevelim makam, mevki, para, pul için değil. Birbirimizi Allah için seversek her şeyi aşarız” dedi.

Erdoğan, 2015-2016 eğitim yılının öğrenciler ve öğretmenler için başarılarla dolu olmasını dileyerek, velilere “Yavrularımıza sahip çıkın” çağrısında bulundu. (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@