Erdoğan Ailesi'nin taşındığı 'yavru saray'ın özellikleri açıklandı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, kaçak saraya komşu olan ve 7 Aralık'ta ailesiyle birlikte taşındığı konutun özellikleri Mimarlar Odası tarafından açıklandı. Cumhurbaşkanı olduktan sonra Dışişleri konutunda yaşayan Erdoğan Ailesi, artık çift havuzlu, masaj odalı

Haberler 21.12.2015, 23:34
Erdoğan Ailesi'nin taşındığı 'yavru saray'ın özellikleri açıklandı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, kaçak saraya komşu olan ve 7 Aralık'ta ailesiyle birlikte taşındığı konutun özellikleri Mimarlar Odası tarafından açıklandı. Cumhurbaşkanı olduktan sonra Dışişleri konutunda yaşayan Erdoğan Ailesi, artık çift havuzlu, masaj odalı, 153 metrekare mutfaklı, tenis kortlu bu "saray yavrusu" konutta yaşayacak. Mimarlar Odası'nın yaptığı açıklamaya göre 250 odası bulunan Erdoğan Ailesi’nin yeni evlerinde pencerelere güvenlik gerekçesiyle kurşun geçirmez cam takıldı. Sözcü’de yer alan habere göre, çift masaj odası olan evde, aile yemek odası, aile salonu, TV odası, aile kabul salonu, resepsiyon salonu da olacak. Aile bireylerinin kullanacağı koridorlar da ayrılmış durumda… Misafirler için de yatak odası ve süit odalar bulunuyor.

 

Dışişleri konutunda yaşayan ve 7 Aralık'ta kaçak sarayın hemen yanındaki bu konuta taşınan Erdoğan ailesinin yeni "saray yavrusu"nun özellikleri şöyle:

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

ÇİFT HAVUZKonuta iki havuz da var. Biri 104 metre kare kapalı havuz, diğeri ise 89 metrekare açık havuz olarak inşa edildi. Açık havuzun çevresi ve üzeri, etraftan görülmemesi için kapatıldı. Her iki havuzda, çocuklar içinde derinliği az olan bölümler de bulunuyor. Havuza geçiş için alttan bir tünel de yapıldı.

153 METREKARE MUTFAKKonutta özel kiler odaları, beş ayrı soğuk hava deposu ile iki kuru gıda deposu da var. Beş kişilik ‘acil tıp ekibinin’ odaları da bodrum katta bulunuyor. Ayrıca diyetisyen için de bir oda planlandı. Baş ahçı odası ve mutfak personeli için odalar da unutulmadı. Mutfak ise 4+1 normal bir ev boyutunda ve tam 153 metrekare olarak hazırlandı.

250 ODA VE SİNEMA SALONUKuaförlerin de bulunacağı konutta hobi salonu, çamaşırhane ile bir de sinema salonu da var. Fitness, mescit, abdesthane, hamam, şok duş, coupple masaj, sauna, fin hamamı, sauna alanları da yer aldı. Konutta 20 metrekarelik alana yerleştirilmiş bir de yakıt tankı bulunuyor. Bu alana jeneratör ve ısınma için kullanılacak cihazlar yerleştirildi.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi bir süre önce yaptığı açıklamada 1150 odalı Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın hemen yanında inşa edilen konutta, 250 ayrı oda bulunduğunu öne sürmüştü.

Kaynak: Birgün Gazetesi

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@