Erdoğan 17 şehidimizin ailesini aradım. Tek bir olumsuz tepki almadım demişti ama...

"Tayyip oğlunu askere gönder"

Haberler 09.09.2015, 23:56
Erdoğan 17 şehidimizin ailesini aradım. Tek bir olumsuz tepki almadım demişti ama...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ben bugün 17 şehidimizin ailesini aradım. Hepsi de ‘Çocuklarımız bu vatan için feda olsun’ dediler. Tek bir olumsuz tepki almadım" demişti.

Ancak Iğdır'da şehit olan polislerin bugünkü cenaze törenlerinde Erdoğan'a ve AKP'ye yönelik tepki büyüktü. O törenlerden şehit polis memuru Kadri Özkara'nın cenazesi taşınırken, cenazeye gelenler,"Tayyip oğlunu askere gönder" sloganları attı.

Iğdır'da PKK’lı teröristlerin düzenlediği bombalı saldırıda şehit olan 13 polisin cenaze törenleri gerçekleştirildi.

O şehitlerden Başkomiser 32 yaşındaki Mehmet Parlak’ın cenazesi, memleketi Kahramanmaraş’ın Göksun İlçesi’nde gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Törende şehit eşinin tabutuna sarılarak gözyaşı döken Emel Parlak, şu sözlerle tepki gösterdi: 'Allah onları kahretsin. Helal etmiyorum kocamın kanını, helal etmiyorum'

Dilucu Sınır Kapısı’nda görevli polis memurlarını taşıyan servis minibüsü ile koruma görevi yapan otomobilin Aralık İlçesi’ne bağlı Hasanhan Köyü yakınlarından geçişi sırasında, PKK’lı teröristlerin yola önceden döşedikleri bombayı uzaktan kumanda ile patlatması sonucu Kahramanmaraşlı başkomiser Mehmet Parlak da şehit oldu. Parlak’ın cenazesi, sabah saatlerinde memleketi Kahramanmaraş’ın Göksun İlçesi’ne getirildi. Şehit Parlak’ın cenazesi, son kez götürüldüğü Harbiye Mahallesi’nde helallik alındıktan sonra Göksun Kaymakamlığı bahçesine getirildi.

Şehidin annesi Özgül, babası Ömer Parlak, eşi Emel Parlak, ağabeyleri ve yeğenleri tabuta sarılarak uzun süre gözyaşı döktü. Şehidin 4 yıllık eşi Emel Parlak, eşinin fotoğrafını öperek tepkisini şu sözlerle ifade etti:

"Allah onları kahretsin. Nereyi kazandınız? Kahrolsunlar. Kanı helal olmasın. Iğdır başlarına göçsün onların, göçsün. Helal etmiyorum kocamın kanını, helal etmiyorum. Benim canım yandı. Bana da ceza versinler, şehit ailelerine ceza veriyorlarmış. Kim sorumluysa, hepsinin ciğeri yansın. Bomba döşediler. Ne yaptınız?"

Bu sırada şehit eşi Emel Parlak’ın yanına gelen bir yakını da, namaz için camiye giden protokol üyelerine, "On dakika dikilemediler burada. Dün şehit oldu, bugün namazını kılıyoruz, yarın ne yapacağız? Onu da açıklasınlar devlet büyüklerimiz. Yarın ne olacak?" diyerek tepki gösterdi.

İşte o anlar:

"TAYYİP OĞLUNU ASKERE GÖNDER"

Iğdır'da şehit düşen polis memurları İbrahim Derindere ve Yalçın Palıt ile Tunceli'de emeklilik dilekçesini verip, Adana'ya dönmek üzere çıktığı yolda PKK'lı teröristler tarafından açılan ateş sonucu şehit olan polis memuru Kadri Özkara, düzenlenen törenlerle son yolculuklarına uğurlandı.

Şehit Polis Kadri Özkaar'nın teröristlerin saldırısında bedenini siper ettiği kızı Hatice, hastaneden erken taburcu olup babasının cenazesine katıldı. Cenazeler alana getirirken kalabalık, 'Tayyip oğlunu askere gönder sloganları' attı.

İşte o anlar:

O ÇELENGİ KALDIRIN

Sendika.org'un haberine göre Iğdır’da PKK’nın bombalı saldırısında hayatını kaybeden polislerden Haluk Varlı’nın cenazesinde amcaoğlu Ahmet Varlı, “400 vekil için bunlar yaşandı” diye isyan ederek Tayyip Erdoğan’ın çelenginin kaldırılmasını istedi.

36 yaşındaki şehit Haluk Varlı’nın cenazesinde, Varlı’nın yakınları Tayyip Erdoğan’a isyan etti. Van’ın Gürpınar İlçesi’nde düzenlenen cenaze töreninde hayatını kaybeden polisin amcaoğlu Ahmet Varlı Kürtçe tepki göstererek, “400 vekil için bunlar yaşandı. Onun çelengini kaldırın” diyerek cumhurbaşkanlığı çelenginin kaldırılmasını istedi.

AKP'Lİ VEKİLLER TÖREN ALANINDAN AYRILMAK ZORUNDA KALDI

Iğdır’da PKK saldırısı sonucunda şehit olan polislerden Bekir Serhat Kaya ve Nebi Gündoğan’ın Kırıkkale’deki cenazesine katılanlar, AKP milletvekillerine tepki gösterdi.

BirGün’ün haberine göre polisler için bugün Nur Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze sonunda bir grup, törene katılan Kırıkkale AKP Milletvekilleri Oğuz Kağan Köksal ve Ramazan Can’ı protesto etti.

Her iki milletvekilini de yuhalayan grup vekillerin araçlarını yumrukladı. Bazı katılımcılar ellerindeki pet şişeleri attı.

Polislerin müdahalesiyle olaylar daha da büyümezken, milletvekilleri korumalarının da yardımıyla araçlarına binerek tören alanından uzaklaştı.

ŞEHİT ANNESİ: YAZIN KORKMAYIN

Bugün gerçekleştirilen bir başka şehit cenazesinde ise biri şehit annesi iki kadın tepki gösterdi. Şehit annesi, gazetecilere dönerek "Hani anneler ağlamıyordu, yazın korkmayın" diye seslendi.

İşte o anlar:

Odatv.com

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@