Erdek'ten Marmara Ve Avşa Adalarına Deniz Taksi Seferleri Başladı

BALIKESİR Deniz Otobüsleri İşletmesi’nin (BADO) Erdek-Narlı ile Marmara-Topağaç hattında deniz taksi seferleri başladı.

Haberler 23.09.2015, 14:44
Erdek'ten Marmara Ve Avşa Adalarına Deniz Taksi Seferleri Başladı
Taygun ERTAN/ERDEK(Balıkesir),(DHA)- BALIKESİR Deniz Otobüsleri İşletmesi’nin (BADO) Erdek-Narlı ile Marmara-Topağaç hattında deniz taksi seferleri başladı.

Seferlerin başlaması dolayısıyla Erdek’ten Marmara Topağaç Mahallesi’ne giden ilk sefere katılan Ak Partili Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, ada halkı ile tatilcilerden gelen yoğun talep üzerine, Erdek-Marmara hattına deniz taksi koyarak Marmara ve Avşa adalarının her noktasına kolay ve hızlı erişim imkanı sağladıklarını söyledi. Konuşmasında, Erdek-Narlı ile Marmara-Topağaç mahallelerinin deniz taksi sistem ağı ile denizyolu ulaşımının buluşma noktası haline geleceğini kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur, “30 kişilik deniz taksisiyle yolcuların, Erdek-Narlı merkezli bağlantı ile Marmara Adası Topağaç Mahallesi'ne 20 dakikada gidebilecekler. Özellikle gelecek yıl yaz aylarında bu hattın çok rağbet göreceğini düşünüyoruz” dedi.

Narlı İskelesinden deniz taksiye binen Başkan Uğur ve beraberindeki heyet, saatte 30 mil hız yapan ve denizde alabora olma ve batma tehlikesi bulunmayan deniz taksi ile 20 dakikada Marmara Adası’na ulaştı. Deniz takside bilet ücretleri mesafeye göre, 20 ila 30 lira arasında değişiyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@