Erciyes'e Kar Yağdı

TÜRKİYE'nin önemli kayak merkezlerinden Kayseri'deki Erciyes Dağı'na kar yağdı. Kar yağışı nedeniyle kent merkezinde hava sıcaklığı gün içerisinde 6 dereceye kadar düştü.

Haberler 07.10.2015, 21:11
Erciyes'e Kar Yağdı
(DHA) - TÜRKİYE'nin önemli kayak merkezlerinden Kayseri'deki Erciyes Dağı'na kar yağdı. Kar yağışı nedeniyle kent merkezinde hava sıcaklığı gün içerisinde 6 dereceye kadar düştü.

Erciyes A.Ş. yetkilileri, gün boyunca Erciyes Dağı'nın zirvesinin sisli olduğunu, akşam saatlerinde sisin dağıldığını, kar yağışının da aralıklarla sürdüğünü söyledi. Erciyes'in 3 bin metre rakımına kadar kar yağışının etkili olduğunu belirten yetkililer, zirveden itibaren Sütdonduran ve Şeytanderesi bölgelerinin de karla kaplandığını ifade etti.

Erciyes'te kar yağışı sürerken, kent merkezinde ise gün içerisinde aralıklarla yağmur yağdı ve hava sıcaklığı 6 dereceye kadar düştü.

Meteoroloji yetkilileri, yağışların yarın da süreceğini, cuma günü ve hafta sonu ise yağışların duracağını, pazartesi günü ise gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağını bildirdiler. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@