Erciyes Üniversitesi'nde darbe girişimine tepki

ERCİYES Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Muhammed Güven, Üniversite Senatosu olarak, 15 Temmuz darbe girişimini şiddetle kınadıklarını belirtti.

Haberler 18.07.2016, 12:22
Erciyes Üniversitesi'nde darbe girişimine tepki
ERCİYES Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Muhammed Güven, Üniversite Senatosu olarak, 15 Temmuz darbe girişimini şiddetle kınadıklarını belirtti.

Erciyes Üniversitesi Rektörlük binası önünde, 'Hain Darbe Planı'nı Tel'in' programı düzenlendi. Saygı duruşu, İstiklal marşı ve Kur'an okunmasının ardından, İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven dua etti. Güven, "Devletimizi yıkmaya ve seçilmiş ilk Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik düzenlenen bu hain darbe girişimini boşa çıkaran Allah'a binlerce kez şükrediyoruz. Yarabbi, milletimize bir daha böyle hainlikler gösterme. Devletimizi, milletimizi ve vatanımızı bu hainler ve dış destekçilerine karşı daima koru. Şehitlerimize rahmet eyle" dedi.

ERÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Güven de yaptığı konuşmada şunları söyledi:
"Kendilerine, Haçlı ordularının Kudüs'ü işgalinin yıl dönümünü darbe tarihi olarak seçen, o gün Haçlı ordularının Müslümanları katletmesini örnek alarak milletin ve milletin meclisinin üzerine bomba ve kurşu yağdıranlar, bu milletin şanlı tarihinden haberdar olmayan zavallılar olduklarını bugün anlamışlardır. Küçük bir azınlık tarafından girişilen menfur kalkışma, terör, ihanet ve darbe girişimini şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Onlara en güzel cevap, asil milletimiz tarafından verilmiştir, verilecektir. Bu hain terör olayına katılan herkesin kimliğine ve kim olduğuna bakılmaksızın en ağır şekilde cezalandırılacağına inancımız sonsuzdur."

Olaylar sırasında, şehit olan güvenlik güçlerine ve vatandaşlara Allah'tan rahmet, yaralananlara ise acil şifalar dileyen Prof. Dr. Güven, sözlerine şöyle devam etti:
"Üniversitemiz mensupları arasında bu girişimden dolayı kalbinde sevinç ve umut besleyenler varsa, onları milletin vicdanına ve Allah'a havale ediyorum. Onlar birmelidirler ki, bu kurumda asla onlara yer olmayacaktır. Yıkmaya çalıştıkları devletin saygın bir kurumunda barınamayacaklardır. Onları, yıkmaya çalıştıkları devleti ve o devletin en önemli kurumlarından olan Erciyes Üniversitesi'ni terk etmeye davet ediyorum. Yoksa devletimizin ilgili organları ve bizler, gerekeni yapmaktan asla çekinmeyeceğiz. İnanıyorum ki Allah devletimizin ve milletimizin yanında olacaktır. Hepimize geçmiş olsun. Şehitlerimizden dolayı hepimizin başı sağ olsun. En önemlisi, Vatan Sağ olsun."

Programa katılan öğretim üyeleri, yaptığı konuşmadan dolayı Rektör Güven'i alkışladı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@