‘Ensar Vakfı kapatılsın diyenlerin dillerini keselim!’

Nar Kadın Dayanışması’nın protestosu üzerine fetvacı Nurettin Yıldız’ın paneli ertelendi. Çocuklara silah vererek fotoğraflarını çeken ve cihatçılara açık destek veren Edirne İslam Gençliği başkanı ise kadınları tehdit ederek, “Ensar Vakfı kapatılsın diyenlerin dillerini keselim” dedi.

Haberler 05.05.2016, 09:10
‘Ensar Vakfı kapatılsın diyenlerin dillerini keselim!’

birgun.net - HÜSEYİN ŞİMŞEKhuseyinsimsek@birgun.net

“6 yaşındaki kız çocukları evlenebilir” diyen Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız’ın Edirne’ye gelmemesi için kampanya başlatan Nar Kadın Dayanışması’nı tehdit eden cihatçı Edirne İslam Gençliği Başkanı Habil Mert, sosyal medya üzerinden, “Ensar Vakfı’nın kapatılmasını isteyenlerin dilinin kesilmesini’’ istedi.

Kadınları tehdit etti

Nurettin Yıldız’ın Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın konferans salonunda yapacağı konuşmanın tepkiler üzerine iptal edilmesinin ardından Edirne İslam Gençliği Başkanı Habil Mert, Nar Kadın Dayanışması’nı sosyal medya üzerinden şöyle tehdit etti:

“Bak sen şerefsizlere yine cami duvarına bacak kaldırıyorlar. Edirne gavurların değil Müslümanlarındır! Bir avuç soytarıya pabuç bırakıp sözleşmeyi fesheden Edirne Ticaret ve Sanayi Odası yönetimini de tarih affetmeyecektir! Laik müşriklere gelince, hodri meydan. Bu embesil çaçaronlara meydanı bırakan şerefsizdir! Küfrün önde gelenleri, göreceğiz. Demokrat olmak zorunda değiliz.”

Ensar Vakfı’nda onlarca çocuğun tacize ve tecavüze uğradığının ortaya çıkmasının ardından vakfın kapatılmasını isteyenlerin dillerinin kesilmesini d e öneren Mert, “Tecavüzcünün öldürülmesini, olmamış gibi davrananların kırbaçlanmasını, Ensar Vakfı kapatılsın diyenlerin dilinin kesilmesini öneriyorum” şeklinde paylaşımda bulundu.

Çocukları kullanıyorlar

Anaokulu çağındaki çocukları çeşitli “el işi” çalışmaları adı altında yanlarında tutarak fotoğraflarını çeken Edirne İslam Gençliği’nin Başkanı Mert, kişisel hesabından da ilkokul çağındaki çocukların eline dürbünlü silah vererek fotoğraflarını çekti ve “Yeni sniperler yetişiyor” diye yazdı.

Cihatçılara açık destek

Suriye’de yaşanan savaşın ‘’cihat savaşı’’ olduğunu da belirten Mert, El-Kaide’nin Suriye kolu El-Nusra’nın öldürülen komutanı Şeyh Ebu Firas’ın fotoğrafını paylaşarak, “Bir şehid düştü toprağa” ifadelerini kullandı. Cihatçı yapılanmalar ve faaliyetlerle ilgili, “Cihad Hendek savaşında kaybolmadı!” da diyen Mert’in başkanlığını yaptığı Edirne İslam Gençliği’nin de bu örgütlere yardımda bulunduğu görüldü. Suriye’de çatışan cihatçı güçlere yardım toplayan gençlik yapılanması, silahlı militanlarla kendi bayraklarını açarak fotoğraf çektirdi.

Muğla’da istemiyor

Nurettin Yıldız’ın bugün Muğla’da katılması planlanan konferansa tepki gösteren Birleşik Haziran Hareketi de, “Gerici, kadın düşmanı, çocuk düşmanı Nurettin Yıldız’ı Muğla’da istemiyoruz!” açıklamasında bulundu.

*****

Kadınlar suç duyurusunda bulunacak

Nar Kadın Dayanışması, kendilerini tehdit eden Edirne İslam Birliği Başkanı hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. Nurettin Yıldız’ın Edirne’ye gelişi ile ilgili olarak yaptıkları kampanya sonucunda panelin iptal edildiğini ifade eden Nar Kadın Dayanışması, “Edirne’de laiklikten, özgürlükten yana olan insanların katkısıyla konferansın iptal olması üzerine gerici, cihatçı gruplar bizleri ve tüm Edirne halkını tehdit etmeye başladı. Edirne İslam Gençliği adı altında örgütlenen bu grubun mesajlarını, şeriatçı çetelerle olan ilişkilerini paylaşıyoruz. Bu grup hakkında, tüm Edirne halkının desteğiyle suç duyurusunda bulunacağız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@