Engellilerin Kabusu Hatalı Parklara Stickerlı Çözüm

MANİSA Bedensel Engelliler Dernek üyeleri, engelli rampalarına ve kaldırımlarına hatalı park yapan sürücülerin dikkatini çekebilmek için araçlarının kapı anahtar deliklerine, üzerinde küçük bilgi notlarının bulunduğu stickerlar yapıştırmaya başladı.

Haberler 16.10.2015, 13:27
Engellilerin Kabusu Hatalı Parklara Stickerlı Çözüm
Nermin UÇTU/MANİSA, (DHA) - MANİSA Bedensel Engelliler Dernek üyeleri, engelli rampalarına ve kaldırımlarına hatalı park yapan sürücülerin dikkatini çekebilmek için araçlarının kapı anahtar deliklerine, üzerinde küçük bilgi notlarının bulunduğu stickerlar yapıştırmaya başladı.

Bedensel engellilerin tekerlekli sandalyeleriyle geçişlerini kolaylaştırmak için yapılan rampalara ve kaldırımlara sorumsuz sürücülerin park etmesi, bezdirdi. Soruna dikkat çekmek isteyen Manisa Bedensel Engelliler Derneği üyeleri, stickerlı çözüm buldu. Hatalı park yapan sürücülerin araçlarının anahtar deliklerine küçük bilgi notlarının bulunduğu stickerlar yapıştırmaya başladı.

"POLİSİ ARAMAKTAN USANDIK"

Başka çarelerinin kalmadığını söyleyen Dernek Başkanı Yasemin Yıldız, "Bu uyarıyı anahtar deliğine yapıştırıyoruz. Engelli rampamızı kapatanları 5-10 dakika biz de engelleyeceğiz. Arkası yapışkanlı ve kolay çıkan bir yapışkan değil. Belki bizi bu şekilde biraz anlamış olurlar. Bunlardan 500 adet bastırdık. Polisi aramaktan usandık. Polisi bunlarla meşgul etmek istemiyoruz. Kendimizce bir çözüm bulduk. Onlar bizim rampamızı kapatıp özgürlüğümüzü engelliyorsa, biz de onları anlamaları için engelliyoruz" dedi.

Manisa Emniyet Müdürlüğü, trafik ekipleri geçen yıl, kent genelinde engelli geçişini engelleyen ve engelli araçları için ayrılmış yerlere park eden 3 bin 41 araca, 350 bin lira para cezası kesti. Bu yıl ise bugüne kadar 2 bin 72 araca 293 bin lira ceza verildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@